V kategorii žáků se dosavadní jednička startovního pole, Karel Pokorný z Johnson Controls Auto Škoda Mladá Boleslav, musela spokojit s druhým místem. Pokorný odstartoval tradičně velmi dobře, ale při obtížném nájezdu do terénu propadl na 5. místo. Bojoval však velice statečně a v cílové ropvince podlehl svému největšímu rivalovi, Janu Březnovi z pražského Braníka. Pokorný dál zůstává v čele soutěže.


V kadetech Radek Polnický z Empella Czech Team MB – Kosmonosy zvítězil znovu suverénně a potvrdil tak své dominantní postavení v této kategorii. Navíc se blýskl nejlepším časem jednoho okruhu ze všech kategorií, což je věc nevídaná!


Mezi juniory chyběl Petruš a závod se tak stal kořistí Nepraše z Frýdku – Místku, který se celkově posunul na třetí místo seriálu.


Závod mužů Elite a U23 potvrdil roli favorita, kterým byl Martin Bína z Teplic. Ten vládl závodu už od třetího okruhu.

 

Výsledky poháru v České Lípě:

Žáci: 1. Března (Kotva Braník Praha), 2. Pokorný (Johnson Controls Ml. Boleslav), 3. Matějů (Budvar Tábor) 11. Řehák, 13. Obermajer (oba J. C. Auto Škoda), 19. Honzík (Holé Vrchy).
Kadeti: 1. Radek Polnický (Empella Czech Team MB – Kosmonosy), 2. Veselý (Kolín), 3. Dvorský (Vrbno), 25. Kubín (Holé Vrchy).
Junioři: 1. Nepraš (Frýdek – Místek), 2. Marva, 3. Kovanda (oba Budvar Tábor), 14. Suchý (Johnson Controls Auto Škoda).
Muži Elite: 1. Bína (Teplice), 2. Němeček (Roland Team), 3. Musil (Budvar Tábor).