Boleslav zná jméno svého prvního pokerového šampiona. Minulý týden se totiž uskutečnilo první mistrovství Mladé Bololeslavi v této čím dál více populární hře. V konkurenci čtyřiceti hráčů se radoval Rasych Chusnutdinov.

„Poker jsem začal hrát asi před rokem,“ prozradil spokojený vítěz, který si z turnaje kromě poháru za první místo odnesl také bonus v podobě vstupenky na velký turnaj o padesát tisíc korun, který se v klubu Manhattan uskuteční 28. března.

Ale pojďme zpět k samotnému mistrovství. Toho se zúčastnila čtyřicítka hráčů, kdy startovné do turnaje bylo zdarma. Mezi čtyřicítkou borců byly i dvě zástupkyně ženského pohlaví, přičemž především Martina Suchá se vůbec neztratila, když se probojovala až na finálový stůl, kde skončila šestá.

Jejími soupeři na final table byli David Lakatoš, Václav Lochman, Jan Stedile, Ondřej Murárik, Pavel Bartoš, Rasych Chusnutdinov, Václav Špaček a vyslanec Boleslavského deníku Jarda Bílek.

Hned v první finálové hře se pakovaly oba shortstacky, Bartoš s Lochmanem, které domů poslaly dva páry Davida Lakatoše. Lakatoš ale lehce nabyl, lehce pozbyl, když se za pár her odhodil v „souboji titánů“ do Murárika.

Sedmé místo obsadil Václav Špaček, jehož sestřelil s párem es opět Lakatoš. Šesté místo patřilo již zmiňované Martině Suché, která po flopu narazila s dvojicí králů, do setu čtyřek. Hádejte, komu set patřil?

S pátým místem domu odcházel Jarda Bílek, jenž pod tíhou shortstacku vsadil vše na straight draw, které ale nedošlo. Jeho katem se stal Jan Stedile. Ten se pak zle odhodil a při třech all–inech už měl na sobě bundu. Nicméně vydržel a ze short–stacku se vrátil do boje o titul.

Čtvrté místo obsadil nakonec ve speciálních pokerových brýlích hrající Lakatoš. Ten opět nestačil na svou noční můru Murárika, kterému se mimochodem přezdívá Můra.

Jan Stedile po svém zmrtvýchvstání nakonec padl na třetím místě, když jeho A3, nestačilo preflop na pár desítek. Finálový souboj Murárik – Chusnutdinov trval zhruba třicet minut a nakonec se radoval druhý jmenovaný. Murárikovo straight draw nestačilo na pár sedmiček.

Konečné pořadí:
1. Rasych Chusnutdinov
2. Ondřej Murárik
3. Jan Stedile
4. David Lakatoš
5. Jaroslav Bílek
6. Martina Suchá
7. Václav Špaček
8. Václav Lochman
9. Pavel Bartoš
Malý slovníček:

All–in: sázka všech žetonů

Draw: kombinace čtyř karet, kdy hráč čeká na pátou – zpravidla do postupky nebo do barvy

Final table: finálový stůl, zpravidla s devíti hráči

Flop: první tři společné karty

Flush: pět karet v jedné barvě

Full house: kombinace trojice s dvojicí

Hand: dvě karty hráče, které ostatní nevidí

Chip leader: hráč s nejvíce žetony

PreFlop: sázka před rozdáním tří společných karet

River: pátá společná karta

Set: trojice karet stejné hodnoty

Shortstack: hráč s nejnižším počtem žetonů

Straight: postupka z pěti karet

Turn: čtvrtá společná karta