Účastníci českého poháru horských kol, který je pořádán pod názvem Strabag MTB Cup, se dočkali, letos snad poprvé, slunečného a teplého počasí, které zpříjemnilo pátý díl uvedeného seriálu konaný v Bedřichově. Závodnice a závodníci Ivar CS – Author Teamu se opět postavili na start sobotního sprinterského závodu (tzv. eliminátor) i nedělního závodu XCO. Snad i proto, že nosí na svých dresech loga firem, které se zabývají tepelnými systémy, opět svým soupeřkám a soupeřům pořádně zatopili.

Odpoledne s BK Mladá Boleslav na koupališti v Semčicích.
OBRAZEM: Bruslaři řádili na koupališti s fanoušky

Na úvod se dá shrnout, že se týmu velmi dařilo. Prakticky všichni členové dosáhli výsledků na úrovni svých letošních maxim a celkem si tým z víkendových závodů odvezl deset medailí. V sobotním sprinterském závodu pokračovala v letošních brilantních výsledcích Adéla Kyselová (žákyně), která získala již pátou zlatou medaili v řadě. Na předešlém šumavském závodu bramborová, nyní již pódiová, byla Kateřina Hladíková, která obsadila druhé místo ve stejné kategorii. Mezi žáky dosáhl druhého místa Matěj Stránský, stejně jako Tereza Vaníčková mezi juniorkami. Bronzovou medaili vybojoval v kategorii kadetů David Šulc.

Nedělní závod XCO se jel i s ohledem na suché slunné počasí ve vysoké rychlosti. Pořadatelé připravili divácky atraktivní trať v krásném horském prostředí, kde nechyběly lesní pasáže plné kořenů a sjíždění kamenitého úseku, který končil přejezdem lávky přes menší potok. K sobotní stříbrné medaili přidal v neděli zlatou Matěj Stránský v kategorii žáci II. Těsně před branami „top ten" zůstal Tomáš Doležal. Po napínavém souboji získala bronzovou medaili Kateřina Hladíková (žákyně II). V kategorii kadetů doprovodil stříbrného Tomáše Ježka na stupně vítězů bronzový David Šulc, který předvedl úžasnou stíhací jízdu, když při kolizi se soupeřem sjeli oba z lávky do potoka a nabrali časovou ztrátu. Medailovou stálicí je v týmu Tereza Vaníčková, která v mezinárodní konkurenci získala v kategorii juniorek bronzovou medaili.

Poslední závod letošního seriálu se bude konat přibližně za měsíc v Brně. Půjde zároveň o mistrovství České republiky a členky a členové Ivaru budou připraveni bojovat o mistrovské tituly.

Filip Salač v Barceloně.
Salač skončil v Barceloně v nemocnici