Na poslední chvíli obohatilo startovní listinu jedno velké jméno. Je jím světový šampion z Moskvy a olympijský medailista z Londýna Robert Heffernan z Irska. Heffernan je stálicí světové chůze. Největší kariérní úspěchy získával hlavně na trati 50 kilometrů. Na olympijských hrách v Londýně vybojoval na padesátce bronzovou medaili. O rok později se stal v Moskvě světovým šampionem. Patří mu také páté místo z mistrovství světa v Pekingu 2015 a na loňských olympijských hrách v Riu došel na šesté pozici.

Ilustrační foto.
Tresty si odnesli jen tři fotbalisté

Jeden velký cenný kov získal i na trati 20 kilometrů na evropském šampionátu 2010 v Barceloně, kde vystoupal na bronzový stupínek. Na dvacítce startoval také dvakrát pod pěti kruhy. Na olympiádě v Pekingu 2008 byl osmý a o čtyři roky později došel v Londýně na devátém místě.
Jeho osobní rekord má hodnotu 1:19:22.


Již dříve potvrdili svou účast vítěz Poděbrad z roku 2015 a pátý muž olympijského závodu v Riu Christopher Linke, bronzový medailista z MS v Ósace Hatem Ghoula z Tuniska, bronzový z Afrických her 2015 v Brazzaville Jihoafričan Wayne Snyman či někdejší dorostenecký mistr světa a juniorský evropský šampion Hagen Pohle z Německa.


Největší českou nadějí v mužském závodě bude Lukáš Gdula, který si loni právě v Poděbradech došel pro svůj druhý mistrovský titul na trati 20 kilometrů v novém osobním rekordu 1:25:50.

Ilustrační foto
Tři červené, výhrůžky sudímu. Futsalový pohár končil v emocích

Na poslední chvíli musela ze zdravotních důvodů zrušit svůj start Australanka Regan Lambleová, která měla být největší soupeřkou Anežky Drahotové. Ve startovní listině ovšem přibyla další kvalitní chodkyně, kterou je Polka Pulina Buziak-Smiataczová. Ta má na svém kontě dva polské mistrovské tituly.

Domácí publikum se může těšit na start české rekordmanky a bronzové medailistky z mistrovství Evropy z Curychu 2014 Anežky Drahotové.
Program 85. ročníku odstartuje v sobotu v 9:30 závodem na 5 kilometrů chůze mládeže a veteránů a vyvrcholí v 15:30 zmíněným závodem mužů.

Viktorie Olivová (uprostřed).
Kolínští plavci získali na republice tři medaile