Mladou Boleslavi opouštěla semifinálová série florbalové Superligy za stavu 2:0 pro Mladou Boleslav. Už zítra se do ní vrátí. Za vyrovnaného stavu 2:2.

Tatran Střešovice totiž po nedělní výhře 5:0 dokázal vyhrát i druhý domácí zápas a s favorizovanými Technology tak srovnal krok. Mladá Boleslav v neděli marně hledala šedesát minut recept na brankáře Rebra, který nahradil po dvou prohraných zápasech Kafku.

Ve středeční zápase ale jeho kouzlo dokázal odčarovat už po 35 vteřinách Petr Kološ. Po 80 sekundách zápasu už vedla Boleslav 2:0, když se trefil kapitán Petr Novotný. Stejně jako ve dvou úvodních zápasech se ale Tatran po nepovedeném začátku dokázal vrátit do hry. Těsně před koncem sedmé minuty zápasu už bylo vyrovnáno.

FUTSALISTÉ Malibu Mladá Boleslav prožili zatím nejhorší sezonu během svého působení ve druhé lize.
Mělník touží udržet kádr, Boleslav plánuje řez

Technologové si ale dokázali vzít dvoubrankový náskok zpět. Nejprve jim vrátil vedení Tadeáš Chroust a náskok navýšil v čase 18:57 Jan Jelínek. Kdo mohl tušit, že to byla poslední mladoboleslavská radost v tomto zápase? „Od druhé třetiny jsme úplně přestali hrát naši hru. Takhle to prostě nejde," komentoval další průběh zápasu, v němž se sedmkrát prosadili domácí a dovedli zápas k výhře 9:4, boleslavský Petr Kološ. „Tatran od druhé třetiny vždycky změní svou hru, a my nejsme schopni na to zareagovat. Pak jsme hodně pasivní a takhle se prostě nedá vyhrávat," přidává další poznatek z podobných scénářů zápasů obránce Technology.

A v čem je největší síla soupeře, který vyhrál poslední dva zápasy série? „Není to o síle Tatranu, ale je to o nás a naší hře. Hodně jsme se uspokojili naší hrou, nechodíme do soubojů. Pokud my předvedeme, co umíme, tak mladé kluky Tatranu smázneme. Pokud ne, tak smáznou oni nás," zlobil se Kološ.

Páté utkání semifinále se hraje v Mladé Boleslavi od 19 hodin, šestý zápas pak hostí Praha hned o den později.

Jan Natov a Jiří Curney.
Curney: Série se sem už nevrátí

Semifinále Superligy – 4. zápas
Střešovice – Technology 9:4
Branky a nahrávky: 4. Beneš (Komárek), 7. Tlapák (Svoboda), 26. Svoboda (Slavík), 30. Komárek (Brautferger), 32. Komárek, 48. Svoboda (Jakub Kolísko), 49. Meliš (Beneš), 57. Němeček (Ullmann), 60. Komárek – 1. Kološ (Curney), 2. Novotný (J. Bouška), 14. Tad. Chroust (Kološ), 19. Jelínek (Krzyžanek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 805.
Střešovice: Rebro – Tlapák, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Jankulár, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Ullmann, Brautferger.
Boleslav: Bauer (57. Rytych) – Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Gwuźdź, Kološ, Novák – Krajcigr, Curney, Natov – Tom. Chroust, Pluhař, Gruber – J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.