V Pardubicích to nakonec bylo pořádné drama. Souboj do té doby dvou stoprocentních celků nakonec zvládli hosté z Boleslavi. V černých dresech hostujícího týmu nejvíc hýřil pohybem Gruber, který den před 23. narozeniny předčasně slavil povedeným výkonem. Brzy přidal svůj druhý gól, na startu druhé třetiny pak nahrával Krajcigrovi na trefu na 4:3. V polovině zápasu zvýšil na 5:3 Tomáš Chroust a za tohoto stavu šly celky na druhou přestávku.

V poslední třetině pak už padla jediná branka. Na startu třetí třetiny domácí Kourek snížil na 4:5 z pardubického pohledu a utkání dospělo až k dramatickému závěru, v němž domácí zkoušeli hru v šesti bez brankáře.

TRENÉR V BOLESLAVI

V pondělí zavítala do Mladé Boleslavi vzácná návštěva. Fungování místního klubu si totiž přijel prohlédnout kouč českého národního týmy Petri Kettunen. Zahájil tak své putování po halách elitních českých klubů. Kettunen během pondělního odpoledne poznal zázemí mladoboleslavského klubu, poté připravil prezentaci pro hráče a nakonec je vedl ve zhruba devadesátiminutovém tréninku.

„Bylo hezké vidět, v jakém prostředí se boleslavští hráči připravují a jaké podmínky tu mají. Manažer a trenér mi představili klub, jejich ideje a myšlenky. Poté jsem měl přednášku před hráči o mezinárodním florbalu a reprezentačních týmech a z toho jsme vycházeli i na hřišti při tréninku. Přestože Boleslav v neděli hrála zápas v Pardubicích, tempo bylo dobré, trénink probíhal hodně intenzivně,“ řekl trenér Petri Kettunen. „V příštích měsících bych se do Boleslavi chtěl přijet podívat i na superligový zápas.“

SVÁTEČNÍ MAČ

Ten nejbližší čeká na Technology už zítra. V dalším kole Superligy přijedou do Mladé Boleslavi otrokovičtí Panteři, kteří jsou aktuálně na pátém místě tabulky. „Výsledkově musím být spokojený, protože jsme jediný tým, který přestože je teprve září ještě neztratil body. Herně máme určitě co zlepšovat, ale je začátek sezony a spousta práce nás teprve čeká,“ hlásí kouč Boleslavi Jan Pazdera. A dodává: „Poslední zápasy jsme zvládli v dramatické koncovce spíše bojovností a týmovým nasazením, ale jsou to zkušenosti, které se nám můžou hodit do budoucna. Teď se těšíme zase zpět do domácího prostředí.“ Ve sváteční čtvrtek se v mladoboleslavské sportovní hale začíná v 17 hodin.