Plavci Auto Škody absolvovali boje letního kistrovství ČR v plavání staršího a mladšího žactva.

Starší žáci zavítali do plavecké haly Chemičky Ústí na Klíších, mladší startovali v prostějovské pětadvacítce.

Kristýna Pažoutová vybojovala dvě zlaté medaile mistryně ČR v plavání starších žákyň. První den mistrovství získala jen samé stříbro. Dohmátla druhá na 200 metrů kraul, 100 metrů kraul a 100 metrů znak. Skvělým finišem rozhodla o zisku zlaté medaile kraulového kvarteta Auto Škody na 4x50. Spolu s Hojsákovou, Tellárovou a Suchardovou obhájily loňský titul. V polohovém závodě štafet na 4x50 metrů skončila Auto Škoda druhá.
V závodě na 200 znak po zcela vyrovnaném průběhu vyhrála Pažoutová časem 2:32,34, V závodě na 100 metrů kraul diváci viděli zcela vyrovnaný souboj. Pažoutová se znovu stala královnou sprintu čtrnáctiletých v ČR.

Patrik Král potvrdil, že z něho roste výborný znakař. Po bezchybném výkonu vyplaval dvě bronzové medaile. Klára Hojsáková získala stříbrnou medaili v závodě na 100 metrů prsa a bronz na dvoustovce. Nevydařily se jí starty v kraulech, podle představ nedopadla polohovka.

Dita Tellárová doplavala třikrát do první desítky. Nikol Suchardová splnila svoji úlohu ve štafetách, naopak v individuálních startech se neprosadila.

Polohová štafeta mladších žáků Auto Škody ve složení: Karel Maděra, Kocmich, Dragoun, Vaněk vybojovala zlatou medaili časem 2:26,19. Bronz chlapci přidali ve štafetovém závodě 4x50 volným způsobem.

V jednotlivcích se nejvíce dařilo Karlu Maděrovi. Dohmátl pátý na 50 metrů kraul a 200 metrů znak, dvě sedmá místa získal za kvalitní osobní výkony na 100 metrů kraul a 400 metrů kraul.- 100VZ - 1:07,64, 400VZ - 5:04,84. Na sedmou příčku doplaval i mezi vytrvalci na 1500 metrů kraul.
Od Dragouna se čekalo více, především v polohovém závodě. Ani znakař Kocmich tentokrát na medaili nedosáhl. Dohmátl časem 1:17,13 na stovce šestý, na stejném místě doplaval na dvoustovce.

Pavla Křivanová těsně před odjezdem na šampionát onemocněla.