„S výkony jsem opravdu spokojená. Všichni si zaplavali osobáky a měli jsme i spoustu medailových umístění. Například z holek se do první trojky dostaly úplně všechny, což je paráda. Myslím, že to je motivuje ještě více, než dobře zaplavaný čas. Mají z toho větší radost, a to je důležité,“ komentuje výsledky mladších ročníků trenérka Lenka Cibulková.

I starším se dařilo. Z mužské sestavy zabodoval mimo jiné i Mikuláš Rudolf Cogan, který posbíral celkem šest zlatých. „Za svůj největší úspěch dnes považuji své čtyřsekundové zlepšení na 200 metrů kraul. Zaplaval jsem čas v hodnotě 2:05,80. To znamená český rekord mého ročníku. Bohužel to ale není oficiální. Poslední dva týdny jsem trénoval opravdu intenzivně a myslím, že to stálo za to,“ řekl. Šestkrát pro zlato dohmátl i Šimon Fišer. „Umístění je samozřejmě fajn, ale moc na to nekoukám. Nejdůležitější jsou pro mě časy, a s těmi jsem spokojený,“ pronesl. 

Závodů se účastnila i domácí desetinásobná mistryně republiky Natálie Tužilová. Ta si zaplavala celkem tři osobáky a dohmátla pro pět zlatých a jednu stříbrnou. „Myslím si, že můj výkon mohl být celkově lepší. Ale na druhou stranu, osobáky mám, takže dnešek hodnotím kladně,“ svěřila se. Skvělé výsledky předvedla i Karolína Šímová, která si vybojovala celkem šest zlatých a po dlouhodobé nemoci nechyběly ani osobní rekordy. 

Závody byly vyhrazené pro ročníky 2003 – 2007. Pokračovat se bude krajským přeborem, kde už budou věkové kategorie oddělené. Desetiletí a jedenáctiletí si zaplavou příští týden v Neratovicích a starší ročníky za dva týdny opět v Mladé Boleslavi.

Kristýna Žáková