Domácí tentokrát na své soupeře nastoupili v celkovém počtu 31 plavců a počet medailí se povedl navýšit z posledních závodů v Kutné Hoře o šest, na krásně kulatých padesát. Stupeň nejvyšší hostil domácí plavce 23x, stříbro „cinklo" 10x a bronz se povedl vybojovat 17x.

Nejmladším ročníku 2005 znovu vévodila dvojice Natálie Tužilová a Michal Bednář. Natálie potvrdila svoji neporazitelnost a zvítězila v šesti závodech. Michal si o něco pohoršil a jeho bilance je pět zlatých a jedna stříbrná. Tentokrát nezůstali osamoceni. Další úspěšní byli Klára Horáková (1-0-1) a Jakub Peták (0-1-1), kteří rozšířili svoji medailovou bilanci.

Nejvíce cenných kovů v kategorii 2003 -2004 získala Kristýna Čanaky, která vystoupila na stupně vítězů ve třech případech (0-1-2). Mezi chlapci byl nejúspěšnější Šimon Fišer. Jeho stříbrná a tři bronzové medaile, jistě potěšily trenéry i boleslavské publikum. Tereza Výmolová a Alžběta Nováková skončily závody se zlatou a bronzovou a určitě musely být se svým výborným výkonem spokojeni. Karolína Šímová je poslední z medailistek v této věkové skupině a stříbro, které si vyplavala je úspěchem.

Nejvíce cenných kovů se podařilo získat v nejstarším ročníku plavců 2001 – 2002. Tou nejúspěšnější byla Tereza Pužmanová. Dokázala se zlatě prosadit v pěti závodech, jen jednou našla přemožitelku a skončila těsně pod zlatým stupínkem druhá. Natálie Stránská je plavkyně se stálou formou, proto dvě zlaté, jedna stříbrná a bronzová nejsou překvapením. Zato Matěj Pařízek překvapil svoji rekordní bilancí 1-2-1 a potvrdil svoje velmi dobré tréninkové nasazení. Filip Švásta si dokázal dohmátnout pro zlato a dvě stříbra a jeho účast v hlavních kvalifikačních závodech je téměř jistá. Veronika Výmolová se prosadila třikrát. Poslední úspěšný boleslavský plavec je Kryštof Fišer, který si domů přivezl stříbro a bronz.

MICHAL ČANAKY