Na Letním mistrovství ČR v plavání dorostu reprezentovali Auto Škodu Mladá Boleslav sourozenci Černíkovi, Roman Erben, Martina Nováková a Lucie Mullerová. O nejpronikavější úspěch boleslavského dorosteneckého plavání se zasloužili sourozenci Kateřina a Jan Černíkovi.

Černíková vybojovala zlaté medaile a titul mistryně republiky v závodech na 400, 800 a 1500 metrů kraulem. Své vystoupení si pokazila pouze při startu na 200 metrů kraulem, kdy jí čas 2:12,95 stačil jen na páté místo.

Jan Černík zvolil po poradě s trenérem Pološčukem netradiční skladbu startů. Padesátky kraulem, motýlkem a znakem proložil dvěma stovkami a pouze jednou dvoustovkou. A vyplatilo se!
Získal titul mistra ČR v závodě mladších dorostenců na 50 metrů znak časem 29,19 a zapsal se tak do historie boleslavského plavání. Zlato pro Auto Škodu se nepodařilo získat žádnému z jeho předchůdců!
Černík ještě přidal stříbro ze závodů na 50 metrů motýlek a 100 metrů znak. „Bramborovou“ medaili vyplaval na 200 metrů znak, pátý dohmátl v závodě motýlkářů na 100 metrů. Osmý skončil v závodě na 50 metrů kraul.

Erben si z kvalifikací vybojoval účast na šampionátu v doplňkových způsobech a prokázal, že znakař zatím není. V závodech na 50 a 200 metrů znak skončil osmnáctý.

Mladší dorostenka Martina Nováková si v rozplavbách vybojovala tři finálové starty. Z nich vytěžila bronzovou medaili na 400 metrů volný způsob (4:43,84), čtvrtá doplavala na 200 metrů kraul a 800 metrů kraul (9:48,62).

Lucie Mullerová se proplavala mezi šestnáct nejlepších motýlkářek na stovce. Na padesátce stačil čas 32,58 na 17. místo. Její technický, ale příliš pomalý kraul, pro ni znamenal dvacáté pořadí na 200 metrů volný způsob.

Mise boleslavských plavců na dorosteneckém šampionátu skončila nad očekávání dobře. Teď je čeká příprava na Letní mistrovství ČR v plavání v Praze Podolí. Černíková se připravuje ve Vysokoškolském sportovním centru v Praze.