Ať plaveme pomalu nebo rychle, pokaždé procvičujeme velké množství svalů v našem těle. Vykonáváme totiž cyklický pohyb (neustálé opakování stejných pohybů), při kterém posilujeme nejen svaly, ale především činnost srdce a plic. Plavání má obrovskou výhodu v tom, že prakticky nezatěžuje klouby a páteř.

Proto je často doporučováno lékaři jako vhodný pohyb pro lidi s nadváhou, dětem s vadou držení těla nebo při problémech se zády, dále jako rehabilitační aktivita po úrazech či operacích kloubů a páteře. V neposlední řadě přispívá plavání k otužování těla a pokud tento sport provozujeme pravidelně, můžeme si jím velmi dobře udržovat a i zvyšovat fyzickou kondici.

Plavání je prostě sport, kterému se lze věnovat celý život na jakékoliv úrovni. Abychom měli z plavání správný požitek, je důležité umět správně plavat. Pokud začínají s plaveckou výukou malé děti, má to pro ně velký význam, jednak si vybudují kladný přístup k aktivitám ve vodě a když se pak naučí plavat, sníží tak riziko, že by mohli utonout.

V mladoboleslavském plaveckém bazénu probíhají po dobu školního roku různé plavecké kurzy, jak pro rodiče s dětmi, tak pro děti školního věku. Dospělým se nabízí možnost cvičení ve vodě nebo kondičního plavání v hodinách veřejnosti.

Nová sezona bude v mladoboleslavském bazénu zahájena 3. září 2007. Informace o veškerých výše zmíněných aktivitách i o době plavání pro veřejnost jsou k dispozici na nástěnce v bazénu.