Placi Auto Škody Mladá Boleslav se představili v pětadvacetimetrovém bazénu akvaparku v Příbrami hned dvakrát. Nejprve ve Velké cěně Příbrami, následně v prvním kole krajské soutěže v plavání mladšího žactva.

Mezi startujícími Velké ceny Příbrami nechyběli plavci Auto Škody Král, Karel Maděra, Pažoutová a sestry Hojsákovy.

Nejlépe si v soutěži vedla starší žákyně Jolana Hojsáková. Při svých šesti startech ani jednou nezaváhala a získala šest prvenství.

Její čas na 100 metrů kraul 1:01,90 znamenal posun do absolutní špičky třináctiletých sprintérek. Výkony na 100 a 200 metrů znak, 400 metrů kraul a 400 metrů polohový závod jsou zárukou dalších úspěchů i mezi staršími plavci.

Karel Maděra zlepšil své osobní výkony na 100 a 200 metrů kraul a vybojoval si třetí místa mezi staršími žáky. Průměrné časy mu stačily na bronzové medaile na tratích 100 metrů znak a 400 metrů kraul.

Dorostenec Král předvedl na svých tratích nevýrazné výkony a zůstal daleko za očekáváním. Ve slabší konkurenci mu to stačilo na prvenství v závodech na 100 metrů a 200 metrů znak. Naopak v závodě na 200 metrů kraul zaplaval osobní rekord (2:08,70). Klára Hojsáková a Kristýna Pažoutová si přijely do Příbrami ověřit svou výkonnost před zimním mistrovstvím ČR. Sice sbíraly jedno vítězství po druhém, ale ve slabě obsazené kategorii dorostenek nijak nezářily. Radost udělali desetiletí a mladší plavci Auto Škody v příbramském bazénu v 1. kole krajské soutěž mladšího žactva. Dívky vyplavaly celkem 6756 bodů a zvítězily před SKP Nymburk a Lokomotivou Beroun.

Chlapci Auto Škody nasbírali 2981 bodů a nestačili na vítězný tým Berouna. Boleslavští plavci vyhráli s dostatečným náskokem soutěž družstev.

Z družstva chlapců k vítězství nejvíce přispěl Petr Motl, jenž vyhrál 50 metrů motýlek a 100 metrů polohový závod, druhý dohmátl na 50 metrů znak, bronz získal na 100 metrů kraul.

Tacmanová uplavala svým soupeřkám na 50 metrů znak i na dvojnásobné trati. Dalšími medailisty se stali Kovařík, Kacejová a Tikovský. Ostatní většinou doplavali do první desítky. O medaile se určitě pokusí v boleslavské sokolovně 10. dubna ve druhé sérii závodů krajské soutěže.

OLDŘICH KŘÍŽEK