Ve znamení vynikajích úspěchů plavců Auto Škody Mladá Boleslav bylo zimní Mistrovství ČR v plavání čtrnáctiletého žactva.

Kristýna Pažoutová, Klára Hojsáková, Patrik Král, Dita Tellárová a Nikol Suchardová přivezli do města automobilů čtrnáct medailí – 5 zlatých, 8 stříbrných a jednu bronzovou.

Kristýna Pažoutová se stala nejrychlejší plavkyní šampionátu. Vynikající výkon s osobním rekordem 59,67 na 100 metrů kraul ozdobila zlatou medailí a titulem mistryně ČR.

Druhé zlato vyplavala v polohovém závodě na 100 metrů (1:08,67). Vybojovala čtyři stříbrné medaile a rozhodným způsobem se zasloužila o zlato a stříbro kvarteta Auto Škody ve štafetách.

Rozhodně krásné vzpomínky bude mít na šampionát v Prostějově Klára Hojsáková. V závodě prsařek na 100 metrů porazila nasazenou jedničku Altovou z Ostravy a získala tak svou první zlatou medaili a titul mistryně ČR.
Překvapivým způsobem start – cíl zaskočila soupeřky mezi polohovkářkami a získala další zlato. Stříbrnou medaili vybojovala na 100 metrů polohový závod a 200 metrů prsa. Výrazným zlepšením se prezentovala mezi kraulařkami a její čtvrtá místa jsou velkým příslibem.

Nadějný znakař Patrik Král dohmátl pro stříbrnou medaili na znakové stovce (1:04,35). Na dvojnásobné trati s přehledem uhájil 3. místo. Na 100 metrů polohový závod doplaval desátý a kvalitně si vedl i na doplňkových kraulařských tratích, i když to na nejlepší desítku nestačilo.

O nezapometutelný sportovní zážitek se postaralo kvarteto Auto Škody Pažoutová, Hojsáková, Tellárová, Suchardová v závodě kraulařských štafet, v němž dokázalo vybojovat prvenství před plavkyněmi Ostravy a Brna.

V polohové štafetě Auto Škoda po strhujícím boji s Ostravou doplavala jako druhá.
Šampionát nezastihl v nejlepší formě Tellárovou a Suchardovou. Loučení se žákovskou katagorií tak mohlo vyznít pro Auto Škodu ještě příznivěji.