Obrovského úspěchu dosáhli boleslavští plavci na letním mistrovství republiky v plavání dospělých. Hvězdou vytrvalostního plavání se stala Kateřina Černíková, plavkyně Auto Škody, která se navíc připravuje pod vedením trenéra Strnada v pražském Centru vysokoškolského sportu.

Černíková vyplavala zlato v kraulových disciplínách na 1500 metrů, pro stříbro dohmátla na 400 a 800 metrů a jako třetí doplavala na 200 metrů.
Pro zlato si doplavala v závodě na 1500 metrů s velkým náskokem v čase 17:19,31. Po dramatickém souboji dohmátla jako druhá na kraulové čtyřstovce (4:24,40) a rovněž druhá na 800 metrů. Do sbírky přidala i bronz na dvoustovce osobním výkonem 2:08,51.

Vynikajícím způsobem zaplavala i mladší dorostenka Martina Nováková. V závodě vytrvalkyň na 800 metrů vyhrála časem 9:37,98 rozplavbu a skončila sedmá v celkovém pořadí. Postoupila i mezi nejlepších osm finalistek na čtyřstovce a skončila osmá.

Starší žákyně Kristýna Pažoutová znovu potvrdila, že je velkou nadějí. Dvanáctým nejrychlejším časem postoupila do finále B, kde ubrala z času další desetinky a dohmátla čtvrtá. Do finále B se probojovala i v závodech na 200 metrů znak a doplavala pátá v čase 2:35,88, na poloviční trati skončila sedmá. Na nejkratším kraulovém sprintu doplavala mezi šestnáctkou nejlepších.

Více se čekalo od dorosteneckého mistra ČR Jana Černíka. Na jeho výkonech se však projevilo tréninkové manko před šampionátem.

Klára Hojsáková potvrdila rychlostní předpoklady, když vybojovala semifinále na 50 metrů prsa (37,39).

Vystoupení plavců Auto Škody na šampionátu bylo více než úspěšné a Kateřina Černíková se zařadila mezi nejúspěšnější plavkyně mistrovství.

„Na mistrovství jsem odjížděla s přáním získat alespoň jedno prvenství, což se mi splnilo. Mnoho mi nechybělo k zisku druhé zlaté medaile, ale vše bylo závislé od formy mé největší soupeřky, brněnské Pechanové. Jsem však se svými výkony i ziskem medailí hodně spokojená,“ řekla po republikovém šampionátu plavkyně Auto Škody Kateřina Černíková.