V roli lídra povede svůj tým v sobotu od 20 hodin na domácím hřišti boleslavské sportovní haly do utkání závěrečného kola základní části Fortuna Extraligy proti FBC Ostrava. Oba soupeře dělí na čtvrtém a pátém místě dva body, každý z nich chce „urvat“ čtvrté místo kvůli výhodě domácího prostředí pro první zápasy čtvrtfinále. A zároveň se v prvním kole vyřazovacích bojů vyhnout letos suverénní silné trojici týmů Vítkovice – Tatran Střešovice – Chodov. Duel bude s velkou pravděpodobností zásadním způsobem rozhodovat o úspěchu letošní extraligové sezony. Vzhledem k herním stylům obou týmů se očekává dramatický, útočný florbal. Pro Billy Boys tabulková matematika prakticky znamená v sobotu večer vyhrát za tři body. Co k tomu bude potřeba, jaké má tým vyhlídky do play-off prozradil právě Petr Novotný.

Proč jste nevyhráli v uplynulém kole v Brně? Hodně by jste si pomohli v boji o zisk čtvrtého místa po základní části, které umožňuje začínat play-off na domácí palubovce…
Dlouhodobě se nám v Brně moc nedaří, nevím čím to je, ale je to tak. Přišlo mi, že chtějí víc vyhrát.

V sobotu tedy budete muset nad Ostravou vyhrát za plný počet bodů. Jaký to bude zápas?
Věřím nám. Ostrava je dobrý tým, ale bude to jen o nás. Musíme kvalitně bránit a počkat si na své šance. Určitě přijdou. Hrajeme doma, tak to Ostrava musí od první minuty cítit.

Jak vnímáte letošní ostravský tým, loňského finalistu, který měl mistrovský titul opravdu na dosah, ale nakonec ho získal zase Tatran?
Ostrava tady předvede jen to, co ji dovolíme. Má zkušené hráče, kterým nesmíme dát prostor. Budou trestat všechny naše chyby. Hlavně ať utkání moc nebaví Petra Skácela.

Play-off za dveřmi, jméno čtvrtfinálového soupeře hodně ovlivní právě sobotní zápas. Které týmy budou dobrou variantou pro první kolo vyřazovacích bojů? A kdo noční můrou?
Musíme to v sobotu zvládnout. Nic jiného neberu. Potom by to vypadalo ve čtvrtfinále na Brno nebo Ostravu. To by mohla být pěkná série.

Jak vnímáte náladu v týmu?
Nálada je dobrá, všechno je stále při starém.

Kam vy osobně míříte své letošní florbalové cíle? Je Superfinále v O2 Aréně reálnou metou?
Zatím tak nepřemýšlím. V sobotu nás čeká nejdůležitější zápas roku. A pak se uvidí.

V pondělí vás anketa Boleslavského deníku Sportovec roku usadila do role pátého nejúspěšnějšího sportovce regionu za loňský rok. Je to vaše nejlepší umístění, nebo už jste na tom byl v této anketě lépe? Jak okomentujete tento svůj osobní úspěch, případně další umístění zástupců Billy Boy?
O sobě mluvit nechci. Jsem rád, že náš tým skončil na druhém místě. V Boleslavi je poměrně velká konkurence, takže je to pro klub velké vyznamenání. Rád bych zmínil ještě druhé místo Petra Pánka mezi trenéry. Odvádí u juniorů výbornou práci. Snažím se být na každém domácím zápase a hrozně klukům fandím. Myslím, že si vybral do týmu správné hráče a zatím se jim daří. Přál bych jim letos nějaký velký úspěch.