Prezident a trenér BK Deltacar Petr Martinec s umístěním spokojený není. „Chtěli jsme skončit maximálně do osmého místa, což by znamenalo druhé místo ve skupině a dvě vítězství. To se nám však nepovedlo, takže určitý pocit zklamání tu je,“ přiznal. Zároveň ale podotkl, že družstva od pátého do dvanáctého místa byla velmi vyrovnaná a třeba švýcarský vicemistr Adliswil obsadil až třinácté až patnácté místo.

„Naše družstvo nepředvedlo nějak výjimečný výkon. Většina hráčů z různých důvodů nebyla na turnaj stoprocentně připravena, a to se ukázalo jak v zápase s nizozemským týmem Velo, tak s tureckým Egosporem, kdy nám vždy chyběl jeden bod k vítězství. Chybělo vždy předvést nějaký výjimečný výkon,“ vrátil se do turnaje Martinec.

Velmi dobrý turnaj podle jeho slov odehrál Jiří Provazník a také čtrnáctiletá Denisa Šikalová, jenž byla nejmladší hráčkou turnaje. „Ale šampionát odehrála na svůj věk skvěle.“

Jeden z přemožitelů Benátek, nizozemský tým Velo, ukázal svoji sílu a postoupil až do finále. „Z tohoto pohledu je výsledek 3:4 celkem uspokojivý,“ řekl Martinec, podle kterého zápas proti týmu Egospor ukázal vzestup tureckého badmintonu. „Především Özge Bayrak roste ve velkou hráčku, a jestliže i mužská část družstva se přiblíží k té dámské, bude turecké družstvo tvrdým oříškem i pro vyspělé badmintonové kluby Evropy,“ míní Martinec.

Malou náplastí na prohrané duely bylo vítězné utkání proti lucemburskému Schefflengu. „Věřím, že zkušenosti z tohoto turnaje v budoucnu zúročíme."