Na stadionu Na Julisce proběhlo sedmé kolo závodu Českého poháru mládeže v moderním pětiboji, kterého se zúčastnili i závodníci z oddílu moderního pětiboje TJ Auto Škoda.

Po prázdninové přestávce se jim podařilo navázat na kvalitní výsledky z první části sezony, kterou korunoval druhým místem na MČR v kategorii 15tiletých chlapců svoji skvělou sezonu Vojtěch Hercík.

Boleslavské chlapecké duo Vojtěch Hercík a Václav Brzobohatý zahájilo závod se smíšenými pocity, kdy po problémech se zbraní skončil Hercík sedmý a Brzobohatý po svém letošním střeleckém maximu třináctý.

Výbornou druhou částí pětiboje se ale Hercík probojoval na celkové druhé místo, když v obou zbývajících disciplínách si vytvořil osobní rekordy- 100m plavání 1:00,20 a běhu na 1 km za 2:58,7.

Václav Brzobohatý přes velice nadějný začátek svoji třináctou příčku celkově již nezlepšil.

Dívčí část družstva zastupovala Jolana Hojsáková, která svým výkonem potvrdila , že patří do elitní trojice ve své kategorii a obsadila stříbrnou pozici v nejlepším bodovaném výkonu letošní sezony. Nastřílela 143 bodů, 100m VZ plavala za 1:03,80 a 1km běžela za 3:21,70.

7. kolo Českého poháru bylo zároveň MČR biathle (plavání, běh), kde Vojtěch Hercík a Jolana Hojsáková získali mistrovský titul v kategorii 15ti letých borců a přivezli zlato do.