Středočeši už první den rychle ukázali, že chtějí být v sérii proti Pardubicím pánem na hřišti. Sokolu, který se dostal premiérově do play-off nejvyšší soutěže, dali domácí první gól hned po jednašedesáti vteřinách a druhý přidal Bína ve třetí minutě.

Boleslav dominovala, pro Pardubice šlo o náročnou první zkušenost s vyřazovacími boji. Obzvlášť často je trestal Curney – ve druhé třetině přidal tři góly, v poslední části přidal i svou pátou trefu a boleslavský náskok rostl do nedostižitelných výšin.

Pardubice poprvé skórovaly až v úvodu třetí třetiny, pak se prosadil Kourek v pětiminutové přesilovce, ale v témže oslabení se blýskl boleslavský Řehoř sólo akcí přes celé hřiště zakončenou gólem – 10:2. Favorit rozstřílel “play-offového“ nováčka nakonec 11:3, protože Curney přidal ještě šestý gól. „Zápas jsme měli naprosto pod kontrolou,” řekl kanonýr večera Jiří Curney.

PONAUČENÍ? ŽÁDNÉ!

Jestliže v sobotu Boleslav na svého soupeře vlétla, v neděli rozhodně ze zahajovacího tempa neubrala. Naopak. Poprvé skórovala už po dvaatřiceti vteřinách a Krajcigr ještě během úvodní dvacetiminutovky zkompletoval hattrick. Kromě něj se prosadili i Gruber, Bína a Tadeáš Chroust. Snižoval jen Krigovský, takže domácí vedli 6:1.

Po jednogólové druhé části (Gruber na 7:1) dobudovala Boleslav druhou výhru v závěrečné části. Zakonov pohotově pálil zblízka (8:1), Natov pak proměnil přesilovku 5 na 3 (9:1) a v předposlední minutě završil hattrick i Gruber (10:1).

„Říkali jsme si, že do zápasů musíme jít stoprocentně. Povedly se nám začátky v sobotu i v neděli. To nám pomohlo, odskočili jsme brzy o pár gólů a mohli být v naprosté pohodě,” hodnotil obě bitvy útočník Radek Krajcigr.

Boleslav tak bezproblémově navýšila své vedení ve čtvrtfinálové sérii na 2:0 a postoupit může už o nadcházejícím víkendu. V sobotu se hraje v Pardubicích od 14 hodin a v neděli od 19.40 hodin (přímý přenos na ČT sport).

„Od pardubických diváků určitě bude větší tlak, ale my se tam těšíme a chceme střetnutí zvládnout,” dodal Krajcigr.

Superliga - čtvrtfinále play off

Mladá Boleslav – Pardubice 11:3 (3:0, 5:0, 3:3).
Branky a nahrávky: 2. Curney (Natov), 3. Gruber (Bína), 11. Kološ (Tad. Chroust), 22. Jelínek, 23. Krajcigr (Řehoř), 35. Curney (Jelínek), 37. Curney (Krajcigr), 39. Curney (Natov), 43. Curney (Jelínek), 48. Řehoř (Curney), 58. Curney (Jelínek) – 41. Teichman (Burian), 46. Kourek (Zozulák), 55. Kourek (Kunt).

Mladá Boleslav – Pardubice 10:1 (6:1, 1:0, 3:0).
Branky a nahrávky: 1. Krajcigr (Curney), 6. Gruber (Bauer), 11. Krajcigr (Curney), 16. Bína, 17. Krajcigr (Curney), 17. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 25. Gruber (Zakonov), 43. Zakonov (Gruber), 49. Natov (Tad. Chroust), 59. Gruber (Novák) – 19. Krigovský (Dlesk). Stav série 2:0.