O víkendu se v Plzni uskutečnil další ročník velmi kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje Grand Prix v karate. Mezi tisícovkou, především zahraničních závodníků, se výrazně prosadila boleslavská naděje v kategorii mladších žáků Jakub Pečenka z Auto Škody.

Pečenka v disciplíně kata bez problémů a s přehledem postupoval eliminačními koly, v nichž vyřadil závodníky z Ukrajiny i Rakouska. V semifinále se utkal s dalším Ukrajincem, a ať podle mínění trenérů byl technicky výrazně kvalitnější než jeho soupeř, rozhodčí byli opačného názoru a našeho závodníky poslali pouze do boje o bronz. Tam došlo na český duel s Podrábským z Ústí nad Labem. Boleslavský závodník nasadil poprvé nově připravovanou mistrovskou kata a to tentokrát na soupeře ze severu Čech nestačilo. Po prohře 1:4 tak do města automobilů tentokrát putovalo nepopulární umístění těsně za stupni vítězů.

Boleslavští karatisté se nadále pilně připravují na řadu významných turnajů. Filip Vít už o nadcházejícím víkendu změří své síly v Turecku na evropském mistrovství stylu Shotokan. Další závodníci se vydají na východ Čech do Vamberku, kde je čeká další z přípravných turnajů a příští týden pak do Ústí nad Labem na 45.pokračování turnaje North Bohemia Cup. Vrcholy sezóny pak na karatisty čekají v dalších dvou měsících. Na začátku listopadu se Filip Vít představí ve Španělsku na světovém šampionátu juniorů WKF, pak přijde Vánoční cena a MČR.