V prvních dvou zápasech v novém roce přivítaly mladší minižákyně Pastelky družstvo Berouna.

Zápasy to měly být podle papírových předpokladůlehké, neboť v Berouně Boleslavačky celkem jednoduše dvakrát vyhráli.

„Nepříjemné bylo, že nám chyběly tři hráčky, z toho jedna, která patří k našim nejvyšším hráčkám. Vzhledem k tomu, že v soupeřově družstvu mělo pět hráček přes 170 cm, očekávali jsme velké problémy hlavně pod oběma koši,“ neskrýval před zápasem obavy trenér domácích.

Pastelka MB – Beroun 41:44

První čtvrtina prvního zápasu vypadala ještě tak, jak jsme si domácí představovali. Dobře bránili, soupeř nedokázal vstřelit ani jeden koš. A skóre 13:0 na konci čtvrtiny vypadalo nadějně.

„To, co se však začalo dít od začátku druhé čtvrtky bylo pro nás velice nepříjemné. Soupeř na nás vlétl a nedovolil nám téměř nic. Za dvě minuty jsme dostali 12 bodů a následoval oddechový čas,“ komentoval trenér Hybler.

Time sice pomohl zastavit útočnou smršť soupeřek, nicméně domácí nemohoucnost vstřelit koš vedla k tomu, že soupeř získával jednoznačný náskok. Vstřele­ný jeden bod z naší strany v poslední minutě této čtvrtiny byl výsledkem naší nemohoucnosti a odměnou soupeři za jejich perfektní hru.

Domácí nesložili zbraně dostali se znovu do vedení 34:26. „V poslední čtvrtině jsme očekávali, že nás soupeř opět přehraje, přesto úkol byl jednoznačný – neprohrát! Toto se nám dařilo až do sedmé minuty plnit. Pak však soupeř náhodným košem získal vedení na svou stranu a nám ani obrovským nasazením se nepodařilo výsledek již otočit,“ litoval Hybler.

Body: Friebová 20, Mendlíková 7, Peštová 6, Pískačová 4, Hylenová 3, Weberová 1.

Pastelka MB – Beroun 46:32

Co změnit do druhého zápasu byl problém nejen pro hráčky, ale i pro trenéry. Ti dokázali vymyslet vítěznou taktiku a výsledkem byla povedená odplata v podobě čtrnáctibové výhry.

Body: Friebová 14, Weberová 7, Krajáková a Peštová po 6, Baboráková a Pískačová po 4, Lechnerová 3, Hyleno­vá 2.