Ostrava – Billy Boy 5:6 PP

Jaromír Ekl se začal pravidelně objevovat v základní sestavě florbalistů Mladé Boleslavi a po boku svých tradičních parťáků z elitního útoku Petra Novotného a Jiřího Boušky ožil jak politý živou vodou.

V nedělním extraligovém utkání na půdě FBC Ostrava se prezentoval pěti body za čtyři branky a jednu asistenci. Čtvrtý gól byl navíc rozhodující, Ekl si ho schoval do prodloužení, ve kterém uběhlo pouhých devět vteřin, když přetavil horkou nahrávku Petra Novotného ve vítězný zásah na 6:5. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání na boleslavské straně. Bodově se dařilo i kapitánu Novotnému, který se v nedělní podvečer stal se třemi přihrávkami dvorním nahrávačem právě dlouhána Ekla.

Po celý průběh utkání boleslavští vedli, což rozhodně není a nebývalo na půdě ostravského celku jejich zvykem. Sedm minut před třetí sirénou dokonce už 5:2. Domácí se ale zvedli k odporu a minutu před vypršením základní hrací doby vyrovnal Tomáš Daniš. Konečné howgh zápasu pak už měla ve svých rukách zmíněná dvojice Novotný - Ekl.

Dvoubodová výhra přiblížila aktuálně páté Billy Boys na rozdíl jediného bodu na čtvrtou Ostravu. Ovšem nováček z Otrokovic překvapuje a má na šestém místě rovněž ztrátu pouhého bodu na Mladou Boleslav. Vyrovnanost tabulky potvrzuje fakt, že týmy od čtvrtého do osmého místa od sebe dělí vždy pouhý jediný bodík. Devátí Bohemians a desátí Future jsou ovšem také v těsném závěsu za elitní osmičkou. Lehce ztrácí jedenáctý Liberec a poslední Pardubice potvrzují papírové předpoklady nejslabšího extraligového celku.

Tento týden čekají na A tým Billy Boy dvě soutěžní utkání – ve středu 23.11. se ve čtvrtfinále Poháru České pojišťovny střetnou s prvoligovou Spartou Praha. V sobotu od 20 hodin se bude na palubovce mladoboleslavské sportovní haly servírovat další extraligové utkání. Přijede vedoucí tým Fortuna Extraligy – 1. SC WOOW Vítkovice. Diváci se mají v podání tohoto elitního týmu opravdu na co těšit. A věřme, že stejně tak na představení domácích Billy Boys.

Starší žáci

Kromě áčkového „výletu“ na severní Moravu v neděli pořádali ve sportovní hale Gymnázia dr. Pekaře svůj domácí ligový turnaj starší žáci A. Sehráli dvě soutěžní utkání, bohužel ani jedno vítězně. Zřejmě nervozita z domácího prostředí, přítomnost diváků z příbuzenských řad a kdovíjaké jiné důvody zapříčinily dvě prohry - s Benešovem 1:3 a s Tatranem Střešovice 2:5. Žáci si tak svoji situaci v ligové tabulce zkomplikovali vzhledem k plánovanému postupu do nadstavbové části soutěže, do které postupuje šest nejlepších. Možnost k nápravě budou mít už následující víkend v sobotu, kdy se v pražské Unihoc Aréně střetnou v dalším ligovém turnaji s Vosami Praha a Future.

Elévové

V sobotu odehráli v Praze svůj další ligové turnaj elévové – výhry proti Spartě Praha 5:3 a Future B 7:1. Třetí zápas o konečné první turnajové místo prohráli se Sokolem Královské Vinohrady 3:6. V neděli se pak směr Praha vydali dorostenci A, aby v barrandovské x3m Aréně zbytečně remizovali s Black Angels B 2:2 a porazili Spartu Praha B 5:2.