Billy Boy Mladá Boleslav – WOOW Vítkovice 1:2 pp

Také páté utkání vyrovnané a na branky chudé semifinálové série mezi florbalisty Mladé Boleslavi a Vítkovic jednu tradici udrželo, druhou však prolomilo.

Bohužel pro domácí Mladou Boleslav. I pátý zápas skončil výhrou o jediný gól, dokonce to byl gól v prodloužení, ale poprvé v této sérii se z výhry neradoval domácí tým.

Rozhodnutí totiž přinesl ve 4. minutě prodloužení Matěj Koňařík. Ten se v celém letošním play-off trefil vůbec poprvé. Svou trefu si šetřil na hodně důležitou chvíli. Rozhodující brance předcházela chyba Tomáše Kadlece v rozehrávce, po níž se řítil Koňařík sám na Bauera a dokázal míček uklidit do pravého horního rohu klece.

Zápas byl typický pro celou sérii – urputné obrany, skvělí gólmani a žádné střelecké hody. Do vedení šly Vítkovice z kraje druhé dvacetiminutovky, když Bauer neudržel v ruce míček, jež do branky poslal Lukáš Hájek. 460 diváků v boleslavské sportovní hale ale nemuselo smutnit dlouho. Za čtyři minuty totiž našel Tadeáš Chroust Radka Gwuźdźe, který srovnal na 1:1.

Boleslav do zápasu nasadila i střelce Ondřeje Fojtu, který se s opíchaným kotníkem postavil do centru první formace. Ovšem zraněními pronásledovaný Fojta ani tento zápas nedohrál. Během něj totiž odstoupil pro podezření na nataženou šlachu na ruce.

Sám tedy už nemohl střelecky svému týmu pomoci a ani nikdo jiný se už ve zbytku normální hrací doby netrefil a to ani z Vítkovických. Až do osudného prodloužení…

Série se teď stěhuje zpět na severní Moravu, kde budou mít Vítkovice ve čtvrtečním šestém zápase mečbol. Pokud vyhrají – jdou do Superfinále, pokud ne, rozhodovat se bude v sedmém zápase v Mladé Boleslavi.

Branky: 27. Gwuźdź – 24. Hájek, 64. Koňařík. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 460. Stav série: 2:3.