O víkendu, přesněji v sobotu, odstartuje nejvyšší česká soutěž volejbalistů. Ani letos v ní nebudou chybět odbíjenkáři oddílu VK Karbo Benátky nad Jizerou.

Těm los prvního kola přihrál do cesty pořádný balvan – několikanásobného mistra České republiky – Jihostroj České Budějovice.

„Je to síla no," povzdechl si před startem úvodního kola prezident benáteckého klubu Vladimír Němeček. Podle jeho slov měla zápas dokonce vysílat živě Česká televize, ale nakonec se zápas odehraje bez jejích kamer.

Navíc se bude hrát jinými míči. „Česká extraliga se hraje míči Gala, ale Budějovice čeká start v evropských pohárech, kde se hraje značkou Mikaso. Proto zápas s námi se bude hrát těmito balóny. My s nimi celý týden trénujeme, aby si na ně kluci zvykli," prozradil něco ze zákulisí Němeček.
Ten už se na start soutěže těší. „Jako každý rok, jsem napnutý. Soupeře člověk ještě nemá moc okouknuté, jak kdo posílil, jak bude kdo silný. Takže jsme všichni v očekávání," prozradil funkcionářský bard.

A s jakými změnamy půjdou do boje volejbalisté Karba? „Odešli nám čtyři hráči, které jsme museli nahradit. Největší posilou by měl být nahrávač Jaroslav Škach, dlouholetý reprezentant a bývalý hráč Berlína. Toho jsme tak nějak ukecali," hlásí Němeček.

A pokračuje: „Druhým novým nahrávačem je Ondřej Fučík. Také jsme zkoušeli posílit nějakým zkušeným smečařem, ale finance nám to nedovolily.
Proto jsme zvolili mládí a z Příbrami máme univerzála Tomáše Sobka. No a čtvtou posilou je Daniel Steffan z Liberce. U nás dříve hrál jeho bratr," vypočítává změny v kádru Neměček.

Další změna se udála na lavičce. Tým místo Milana Hadravy povede z lavičky nový kouč Jindřich Licek. Asistentem mu bude dlouholetá opora Karba a sice Marek Dlouhý.

S přípravou panuje u Jizery spokojenost. „Vyhráli jsme antukové Dřevěnice a domácí turnaj, kde jsme porazili Liberec i Příbram. Pak se nám úplně nedařilo na turnaji v Polsku. Takže jsem v očekávání, jak se nám povede vstup do ligy," shrnul přípravu benátecký prezident.

A jak vysoko jeho tým letos pomýšlí? „Kluci v kabině si dali cíl do šestého místa. Když jsem se díval na ostatní týmy a jejich stránky, tak také chtějí být do pětky. Tam se ale všichni nevejdeme. Bude to okolo toho středu tabulky asi hodně našpalané," dodal Němeček.

Jak vstoupí Benátečané do sezony se můžete přijít podívat na vlastní oči. V sobotu od 18 hodin do Dražice NIBE Areny.