Na závěr roku vyhlašuje již tradičně Českomoravský fotbalový svaz futsalové ankety. V anketě Talent roku si vítězství odnesl hráč boleslavského Selpu Petr Oliva.

„V konkurenci, v jaké jsem se prosadil, je to veliký úspěch. Vždyť další nominovaní Jiří Novotný a David Cupák okusili i atmosféru mistrovství světa,“ řekl vítěz ankety.

Čekal jste, že byste mohl zvítězit?
Jak jsem řekl, v takové konkurenci jsem to absolutně nečekal.

Určitě máte radost?
Je to pro mne obrovská motivace do další práce.

Co podle vás rozhodlo o vašem triumfu?
Dobré výkony v dresu Selpu a také v dresu české jedenadvacítky, a to i přesto, že se nám mepodařilo postoupit na mistrovství Evropy.

Jak jste se dostal k futsalu?
Na střední škole ve Zlíně se nám podařilo vyhrát Středoškolskou futsalovou ligu. Poté jsem hovořil s několika prvoligovými trenéry, kteří mě oslovili, zda bych se nechtěl futsalu věnovat.

Vy jste ze Zlína. Jak došlo ke spojení právě se Selpem?
Když jsem přišel za studiem do Prahy, tak se mi ozval prezident Selpu pan Kolman.

Nebývá úplně zvykem, aby student medicíny dělal vrcholově sport. Dá se to časově skloubit?
Skloubit se to dá, ale v některých fázích studia je potřeba například vynechat nějaký trénink.

Co fotbal?
Já jsem hrál v dorostu ve Zlíně, ale kvůli škole jsem musel vrcholového fotbalu zanechat. Nyní hraji divizi za Loko Vltavín Praha.

Baví vás více fotbal nebo futsal?
To nelze jednoznačně říct. Oba sporty jsou hodně podobné. V mládí mě halové turnaje vždycky bavily, ale nikdy bych neřekl, že budu hrát tak vysoko.

Jak vysoko letos může Selp skončit?

My máme nejvyšší cíle. Ve střední části sezony se nám sice tolik nedařilo, ale naším cílem je minimálně semifinále. Pak už bude rozhodovat štěstí a momentální forma.

Troufnete si říci, že v Mladé Boleslavi by mohl být i titul?
To by bylo asi hodně odvážné, neboť českému futsalu kraluje Chrudim a bylo by velké překvapení, kdyby jí kdokolikv předstihnul. Stát se ale může cokoliv.

Vy jste nakoukl do reprezentace. Je šance se v ní dlouhodobě udržet?
To bude záležet na mých výkonech. V reprezentaci je hodně zkušených hráčů a ten tým je dlouho pohromadě. Ale šance tady určitě je.

Překvapilo vás něco v národním týmu?

Měl jsem obavy, jak tým přijme nové tváře a mladé hráče, ale všechno proběhlo v naprosté pohodě. To mne příjemně překvapilo. V týmu je skvělá parta.

Máte čas i na jiné záliby?
Snažím se určitě najít si čas na kamarády a zábavu, prostě žít naplno.

Někteří ve vás vidí futsalového Rosického, co tomu říkáte?
Je pravda, že už jsem to slyšel. Je to spíše kvůli podobě. Dokonce mi kamarádi našli fotku, kde jsem mu hodně podobný. Herně ale na Tomáše rozhodně nemám.