Měla to být účast na turnaji z recese. Nakonec se po legendárním proplutí turnajovým pavoukem mohla radovat boleslavská partička Old Špajz senzačního postupu do československého finále v dodgeballu.

Záštitu nad univerzitním československém mistrovství v dodgeballu neboli vybíjené drží společnost vyrábějící energetické drinky Red Bull. Jedná se již o druhý ročník, též nazývaný jako vybíjená na druhou, protože se hraje letos se dvěma míči. Hraje se podle vybíjenkářských pravidel, tak jak si je pamatujeme ze školy.

V každém větším krajském městě (Ostrava, Brno, Hradec, Zlín, Liberec,samozřejmě Praha, ale právě taky Košice, Bratislava, Žilina, Bystrica, Nitra) hrají přihlášená mužstva o jedno postupující místo (většinou v každém městě okolo 30-40 týmů, v Liberci přesně 35, např.v Praze šly dva, protože týmů bylo 96) do velkolepého mezinárodního finále, které pak vypukne 7. prosince na místě, které je k tomu doslova a do písmene předurčené.

V souvislosti se 150. jubileem založení Sokola se všech patnáct (16) šampionů sejde v pražském Tyršově domě, kde změří síly v závěrečném mezinárodním klání. Red Bull Dodgeball2 neprověřuje jen zdatnost týmů, ale jednou z disciplín je i týmová kreativita. Tudíž v každém městě jsou k vidění vyladěné retro dresy,  kšandy, cvičky a trenýrky ,tílka a vše možné i nemožné na co studenti přijdou – kreativitě se meze nekladou.

Jedna z kvalifikačních bitev se rozhořela i v Liberci na katedře tělesné výchovy, kde tým přezdívaný Old Špajz tvořili mladoboleslavští studenti studující v Liberci (házenkář Adam Pavlíček, zbytek fotbalisté Petr Polanka, Ondřej Holický, Radomír Vlk a dvě slečny, které v každém týmu byly podmínkou – Lucie Rešetárová a Petr Nešlehová).

Hrálo se známým pavoukem, kdy z každého kola postoupila polovina nejlepších. Old Špajz si přišel spíše turnaj užít, pobavit se a zavzpomínat na staré dobré časy na „základce". Jediný skromný cíl si vytyčil, a to postup do dalšího kola. Nakonec jeho spanilá jízda turnajem, kde vládla neskutečná atmosféra a i díky masivní podpoře fanoušků a kamarádů, dokráčel až na samý vrchol a zajistil si vstupenku do pražského finále.

V pátek si to rozdá s patnácti nejlepšími týmy Československa a jejich ambice nyní nejsou malé, protože jak se přesvědčili v kvalifikačním kole, ve vybíjené se může stát cokoliv!

PŘEJÍT NA VIDEO