Tříletá nadvláda FC Mnichovo Hradiště nad okresním futsalem skončila.

Vítězem sedmého ročníku okresní futsalové ligy se stal poprvé v její historii boleslavský futsalový klub Nakaši. Po loňském druhém místu tedy letos stanul na stupni nejvyšším. Titul je o to cennější, že letošní sezonu odehrála plná desítka mužstev, což je zatím nejvyšší počet v sedmileté historii.

Předseda Nakaši Jan Kočárek neskrýval nadšení: „Chtěli jsme skončit mezi nejlepšími třemi, ale titul je velmi příjemným překvapením a dárkem k desetiletému výročí vzniku našeho klubu.

Vítěz okresní soutěže má právo účasti v baráži o krajský přebor. Ani letos jí však zřejmě nikdo z Boleslavi nevyužije. Jediným bývalým zástupcem OFL je tak pouze Malibu, které letos krajský přebor vyhrálo.

Právě jeho rezerva bojovala s Nakaši do posledního kola o titul, nakonec skončila druhá. Prezident Malibu Ondřej Kunst však neskýval spokojenost: „V nadsázce jsem před sezonou řekl, že skončíme na bedně, ale spíše jsem očekával klidný střed tabulky. Druhé místo je skvělé!“

Největším, a navíc nečekaným, úspěchem k historii klubu lze označit bronzovou příčku boleslavského Dynama. To se v loňské sezoně pralo o poslední místo s Bangem, navíc před sezonou odešla do Malibu brankářská opora David Pára. Toho však dokázal nahradit Jan Pošmourný a díky velmi kvalitním posilám (Juraško, Leskovjan) letos patřilo k nejlepším.

Soutěži dlouhou dobu vévodil nováček z Doubravy. Ten naskočil do soutěže premiérově v tomto ročníku pod křídly fotbalového Jizeranu. Jeho mladý kádr patřil určitě k ozdobám soutěže a po získání zkušeností by mohl příští rok patřík k favoritům soutěže.

Páté místo obsadil další nováček, ambiciózní Joga Players. Ti před sezonou vyhlásili nesmělý útok na postup do krajského přeboru. „Vzhledem k našim ambicím je páté místo zklamáním,“ přiznal vedoucí týmu Lukáč Brodský.

Až na šestém místě se umístil několikalatý vládce soutěže, tým s druholigovými zkušenostmi, FC Mnichovo Hradiště. Ten však před sezonou výrazně oslabily odchody nejlepšího hráče minulé sezony Krause a Zajíčka do druholigového Slavíku Bakov. V průběhu sezony však obhájce kádr doplnil několika talentovanými mladíky z mnichovohradišťské líhně.

Největším zklamáním je potom sedmé místo týmu Lucky. Ten v minulých letech patřil k favoritům soutěže, letošní sezona mu ale vůbec nevyšla, neboť se málo kdy sešel v kompletní sestavě.

Na osmém místě skončil DFK Mnichovo Hradiště. Tento nováček patřil k největším zpestřením soutěže, protože v jeho dresu nastupovaly k zápasům i členky třetiligového fotbalového klubu. Markéta Kovrzková se nezdráhala postavit v brance elitním okresním kanonýrům, Martina Folprechtová dokonce tři branky vsítila!

V boji o deváté místo uspěl další z nováčků Inferno před Bangem, který má poslední místo doslova předplaceno.

Napínavý byl také boj na čele střelecké tabulky. Tu vedl těsně před koncem Jan Keszeg (39 gólů) z Jogy, ale nakonec jej předstihl o jediný vstřelený gol Michal Maděra (40) z DFK. Ten se dokázal prosadit v posledním zápase proti Bangu hned pětkrát.

Nejlepším nahrávačem se stal doubravský Jaroslav Bárta, který asistoval u 24 branek.

Kanadské bodování vyhrál Jan Keszeg (39+16), před Michalem Maděrou (40+10) a Jaroslavem Bártou (22+24).

Předchozí vítězové:
2003 – Botafogo Mladá Boleslav
2004 – FC Mnichovo Hradiště B
2005 – Botafogo Mladá Boleslav
2006 – FC Mnichovo Hradiště
2007 – FC Mnichovo Hradiště
2008 – FC Mnichovo Hradiště
2009 – Nakaši Mladá Boleslav