Odolka téměř po roce vítězná, doma pokořila Benátky

Střední Čechy – Zmátořili se za pět minut dvanáct. Volejbalisté Odolena Vody slaví první vítězství v sezoně, když v domácím prostředí sfoukli předposlední Benátky 3:0.

22.1.2018

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Na duel s Benátkami se na Odolce upínali jako na jednu z posledních šancí pootočit kormidlem směrem od baráže o udržení. Právě na soupeři od Jizery vyválčili dosavadní jediný bod a měli jej v tabulce nejblíže na mušce.

Téměř pětistovka diváků se v bouřlivé kulise dočkala hladké výhry domácích, kteří tak zmírnili ztrátu na svého rivala na čtyři body. Stejně jich mají na kontě, k dobru navíc odložený domácí duel s Brnem.

„Dnes jsme potřebovali vyhrát a jsem rád, že jsme splnili cíl,“ oddychl si kapitán Aera Marek Mikula. Jak vysvětloval, že to Odolce konečně klaplo, navíc ve veledůležitém utkání? „Konečně jsme prolomili to, že hrajeme jen do poloviny setu, a vyhráli i koncovku třetího setu. Obrovsky důležitá výhra a děkujeme skvělým fanouškům za jejich podporu.“

Právě koncovka třetího setu nabídla největší drama. Domácí poté, co prohospodařili tříbodový náskok, napínali příznivce až do čtvrtého mečbolu. Pak už propukla radost, jakou na Odolce naposledy zažili loni v březnu.

K zaslouženým třem bodům gratuloval i kapitán soupeře Martin Ticháček. „Věděli jsme, že to bude v Odolce těžký zápas a jak budou doma hrát. V prvním setu nám dělal problém domácí servis, a i když jsme se ve druhém setu zlepšili, i tak jsme měli problémy je ubránit.“

16. kolo: Ústí n. Labem – Ostrava 1:3 (-22, -21, 14, -23), ČZU Praha – Karlovarsko 0:3 (-21, -27, -23), Kladno – Příbram 3:2 (-15, -23, 20, 17, 9), Odolena Voda – Benátky n. Jizerou 3:0 (20, 19, 26), České Budějovice – Zlín 3:1 (23, 23, -24, 22).

22.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Středočeský kraj se prezentoval na veletrhu cestovního ruchu na Výstavišti v Pražských Holešovicích.  Mezi pozvanými hosty na krajském stánku nechyběla Gabriela Novotná a Lukáš Kvapil – oba známí účastí v Rallye Dakar.
114

Středočeši nabídli adrenalin pro každého i ten zprostředkovaný z Dakaru

Fanoušci Ranky.

Nejlepší fanoušky má Ranka, nejhorší pak Kostelní Hlavno

OBRAZEM: Výstava představila tvorbu Martina Patřičného

Mladá Boleslav - Galerie Pod Věží v Mladé Boleslavi o uplynulém víkendu nabízela poslední možnost navštívit nevšední výstavu dřevěných obrazů a dalších objektů ze dřeva z dílny dřevaře, autora knih i vypravěče Martina Patřičného. Kromě volné tvorby zde byly vystaveny i zvláštnosti růstu dřeva a doslova rarity. Výstava se v galerii konala od 16. ledna.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.

Veronika Vrecionová: Vesnickým obchodům a hospodám velmi ublížilo zavedení EET

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Spolek pro obnovu venkova České republiky pracuje už 25 let. Jeho posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, ale i k posílení hospodářské stability a prosperity venkova. Dnes sdružuje přibližně tisíc členů. Svoje zastoupení má ve všech krajích.