Ve švédském městečku zahájili turnaj porážkou 3:6 s domácím Thorengruppenem. Pak ale následovaly dvě výhry a postup do semifinále. Vítězství nad švýcarským Zugem zařídil v čase 59:20 Jiří Curney, další tým z pořádající země Granlo pak Technologové přehrály 8:5 zásluhou skvělé druhé třetiny, kterou Boleslavané vyhráli 6:1.


Na nedělního soupeře už Boleslav nestačila. V náročné konfrontaci s SC Classic český tým zaostával v produktivitě, finský mistr poslední sezony trestal takřka každou chybu a zvítězil 9:4. 


„Jsem rád, že jsme opět turnaj ve Švédsku mohli absolvovat, protože můžeme změřit síly s velmi kvalitními soupeři. Kvalitní zápasy nám vždy ukáží, na čem ještě máme zapracovat,“ hodnotil kladně třetí boleslavskou účast na švédském turnaji boleslavský Petr Kološ. I přes výsledek hodnotil kladně i semifinálový souboj: „Herně byl zápas poměrně vyrovnaný. Ale kluci z Finska nám ukázali velmi kvalitní koncovku. Naopak my na ní musíme zapracovat. Na této úrovni, už se musí takové loženky proměňovat.


V pondělí ráno Boleslav vyrazí na cestu zpět do Česka, kde se už tým bude v domácím prostředí chystat na úvodní zápas Tipsport Superligy proti FbŠ Bohemians, který se bude hrát ve čtvrtek 14. září od 10 hodin a bude tradičně věnován především školákům. 

SC Classic – Technology Mladá Boleslav 9:4


Branky a nahrávky: 7. Johansson (Piha), 11. Eronen (Vänttinen), 14. Pylsy (Vänttinen), 31. Koskinen (Johansson), 31. Vänttinen (Eronen), 45. Sikkinen (Pullkinen), 49. Eronen (Vänttinen), 54. Lehtinen (Rantala) – 10. Krajcigr (Curney), 24. Krajcigr (Curney), 38. Kološ, 54. Krajcigr (Novák). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.