Boroš se radoval z obhajoby titulu nepřízni osudu navzdory. Hned v úvodu jej totiž přibrzdil pád, během závodu pak ještě dvakrát defekt řetězu. Přesto nakonec nedal konkurentům šanci a po dramatickém průběhu přijel do cíle sám. V posledním okruhu totiž nastoupil a definitivně se odpoutal od svých soupeřů. V souboji o stříbro byl úspěšnější Kolínský Jan Nesvadba, pro bronz si dojel Adam Ťoupalík.

„Doufám, že forma ještě vygraduje na mistrovství světa,“ hlásil po obhajobě mistrovského trikotu šťastný vítěz. Nespokojený nebyl ani na pásce druhé Nesvadba: „S druhým místem spokojený. Michael si titul suverénně zasloužil.“ A spiklenecky dodal: „Loni třetí, letos druhý. A bylo by super, kdyby se mi podařilo za rok vyhrát.“

Z domácích barev byl nejvýš na sedmnáctém místě a se ztrátou dvou okruhů hodnocený David Jarý. Dvaadvacátý dojel Holovršský Václav Svatoš.

Velký turnaj SKFS rozhodčích se odehrál v Unhošti, vyhrál Mělník. Vítěze vyhlašoval i šéf SKFS Miroslav Liba.
Bez píšťal a karet. Fotbaloví sudí se popasovali s míčem
Prezidentské volby na Boleslavsku.
Pravicovou Boleslav ovládl Miloš Zeman

PRVNÍ HAVLÍKOVÁ

Předkrmem hlavního závodu byl dopolední závod žen. Ten nakonec ovládla favoritka Pavla Havlíková. Tentokrát to ale byl boj do posledních metrů. Až do samého konce jí totiž stíhala Adéla Šafářová, třetí pak s odstupem skončila v slzách smutná Nikola Nosková.

„Přiznám se, že před závodem jsem se necítila ideálně. Ještě tři dny před startem jsem dokonce uvažovala, že mistrák nepojedu, protože jsem měla silnou virózu,“ řekla po závodě česká mistryně. 

Fantastického úspěchu pak dosáhla domácí závodnice Tereza Vaníčková, která skončila na českém šampionátu na pátém místě! Boleslavačka Elizabeth Ungermannová jezdící v jabloneckých barvách dojela sedmá, Vaníčkové stájová kolegyně z CS Ivar – Author Teamu Klára Vernerová skončila čtrnáctá.

Třinec - Mladá Boleslav
Vedení se změnilo v debakl