Český cyklokrosový pohár se rozjel na plno ve středečním svátečním dni a šéf boleslavského Johnson Controls Antonín Ungerman už je v jednom kole. Jeho pořadatelský tým totiž bude pomáhat s organizací víkendového mládežnického klání v Jičíně, kam se závody vrátily po několikaleté přestávce, a pak už bude všechny své síly směřovat k datu 8. října, kdy se jede druhé kolo dospělého TOI TOI Cupu v Mladé Boleslavi.

„S klukama z Jičína spolupracujeme nějaké tři roky, kdy se tam vrátily cyklokrosové závody a pomáháme jim s organizací. Druhým rokem tam jedou pohár pro mládežnické kategorie. Ale to hlavní nás čeká samozřejmě o týden později," říká Antonín Ungerman. V Boleslavi pojedou všechny kategorie včetně té elitní na trati, kde se konalo v roce 2013 mistrovství Evropy, tedy na konci Štěpánky za areálem Compagu.

„Trať bude letos trošku pozměněná, bude o něco techničtější a bude na menším prostoru, aby byl závod ještě přehlednější pro diváky," řekl na adresu závodní trati hlavní pořadatel. A pokračuje: „Jde o rovinatou trať, což nám před třemi lety trošku při Evropě vyčítali. Pak ale zapršelo a všichni víme, jak to nakonec vypadalo. Každý závod je těžký. A nemusí být nutně do kopce."

Nadupané by mělo být i startovní pole: „Přijede Jakub Skála, který byl pátý v Táboře, chybět by neměl ani Radomír Šimůnek a dorazit by měli i závodníci z Polska. V našem dresu pak pojede Ondrej Glajza, který vyhrál letos mistrovství Slovenska v horských kolech," zve na sobotu 8. října diváky Antonín Ungerman.

TOI TOI cup se na Mladoboleslavsko vrátí během letošní sezony ještě dvakrát. V kalendáři totiž ani letos nechybí legendární Holé Vrchy (5. listopadu) a elitní kategorie letos pojede také v Jabkenicích (3. prosince).

TOI TOI Cup 2016
28. září Tábor
8. října Ml. Boleslav
5. listopadu Holé Vrchy
12. listopadu Kolín
17. listopadu Slaný
3. prosince Jabkenice
10. prosince Uničov
7. ledna Hlinsko 

V Táboře vyhrál Michael Boroš

Ve sváteční středu odstartoval na jihu Čech nový ročník českého cyklokrosového poháru TOI TOI Cup a to ve všech věkových kategoriích.

Kadetky a žákyně: 1. Magdalena Mišoňová (Veltěž), 2. Kateřina Hladíková (Ivar CS – Author team), 3. Kristýna Zemanová (Veltěž).
Žáci: 1. Matyáš Fiala (Cyklosport-Pitstop.CZ), 2. Lukáš Kunštár (ŽP Šport), 3. Matěj Stránský (Ivar CS-Author Team).
Kadeti: 1. Tomáš Ježek (Ivar CS-Author Team), 2. Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), 3. Josef Hladík (Ivar CS-Author Team).
Elite: 1. Michael Boroš (ERA – Circus), 2. Tomáš Paprstka (Expres CZ – Merida Team Kolín), 3. Jens Adams (Crelan – Vastgoedservice), 4. Jan Nesvadba (Expres CZ – Merida Team Kolín), 5. Jakub Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor)… 23. Ondrej Glajza (Johnson Controls), 33. Tomáš Podrazil (Holé Vrchy), 44. David Jarý (Johnson Controls).