Republikový šampionát v automobilových soutěžích vstoupí už v pátek do druhé poloviny. Prestižní Bohemia Rally, která zvedne oponu tradičně v Sosnové na Českolipsku, nabízí fanouškům každoročně zajímavé překvapení. A letos je pro ně nachystaná opravdová lahůdka. V závodním režimu totiž diváci uvidí novou soutěžní Škoda Fabia RS Rally2.A to dokonce s hvězdným Andreasem Mikkelsenem za volantem!

Kdo si v neděli pohraje s šampaňským na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi?
Kopecký bude na Bohemia rallye útočit na jubilejní desáté vítězství

Sympatická norská posádka Mikkelsen – Eriksen nebude bojovat o umístění v hlavním závodě, protože nový speciál z dílen mladoboleslavského motorsportu čeká na dokončení homologačního procesu. Hvězda světových rally odjede celou soutěž v roli předjezdce, takže obvyklé startovní číslo bude nahrazeno písmenem X. „Nás pochopitelně těší, že se tato velká premiéra odehraje na Bohemia Rally. Z pohledu týmu Škoda Motorsport je to ale logický krok, protože kde jinde ukázat fanouškům nový vůz než na soutěži, která je s továrnou historicky velmi úzce spjatá,“ řekl ředitel Petr Pavlát.

„Andreas Mikkelsen vyhrál několik světových soutěží, před rokem opanoval evropský šampionát a v České republice má mnoho fanoušků. Jako předjezdec bude startovat čtyři minuty před prvním vozem, takže například na rychlostní zkoušce v Sosnové, kterou jsme tematicky pojmenovali Škoda Fabia RS Rally2 Sosnová, vyrazí na trať přesně v 16:41 hod,“ uvedl.