Boleslavští florbalisté zvítězili na palubovce nováčka florbalové extraligy Znojma o gól (5:4). Vystupovali sice v roli favorita, ale utkání nebylo vůbec snadné. A výsledek mohl být i opačný.
Sniper mladoboleslavských Sokolů Petr Novotný opět zazářil. Tentokrát zaznamenal v utkání hattrick. Přes vánoční svátky tak zřejmě český reprezentant vůbec nezahálel. Hrál až do poslední vteřiny, což se mu náramně vyplatilo. Zápas totiž rozhodl za pět minut dvanáct, přesněji za tři vteřiny šedesát. Sám Petr Novotný po utkání přiznal, že ve Znojmě čekal jeho tým velký odpor.

Čekal jste, že zápas se Znojmem bude až tak vyrovnaný?
My jsme s tím počítali. Když budu mluvit sám za sebe, tak jsem čekal přesně takový průběh. Chybí nám dva klíčoví hráči a v posledních zápasech jsme se dost trápili v závěrech zápasů. Ve Znojmě je skvělé publikum a potvrdilo se to, co jsem říkal už před utkáním.

Sám jste dal tři branky, tu poslední tři vteřiny před koncem…
Byla to hodně zvláštní situace s velmi smolným koncem pro Znojmo. My jsme tu rozhodující branku sice dali, ale zároveň ji mohli dát domácí, když nás v závěru zatlačili.

Mladoboleslavští florbalisté jsou v tabulce extraligy zatím pátí a v neděli je čeká v boleslavské hale od 14 hodin druhý celek tabulky, Vítkovice.