Kapitán florbalistů Mladé Boleslavi Petr Novotný si prošel s klubem cestu od založení a začátku v páté lize v roce 1998 až na vrchol extraligy. Středočeši budou v sobotu v pražské O2 Areně útočit proti Tatranu Střešovice na premiérový titul a dvaatřicetiletý útočník bere superfinále jako vrchol kariéry.
„Je to zápas, který mám hroznou chuť vyhrát a pak přemýšlet, co v tom sportu dál. Prohraných semifinálových sérií bylo tolik, že jsme byli po postupu nesmírně šťastní. Víme, že ta cesta pro nás byla sice těžká, ale věděli jsme, že to musíme zvládnout. Proto ta nadstavba přichází až v sobotu," řekl novinářům Novotný.

Do extraligy postoupila Mladá Boleslav v roce 2004 a hned v druhé sezoně získala bronz, kterých už má ve sbírce čtyři. Až do letoška sedmkrát ztroskotala v semifinále. Loni v létě se Středočeši posílili o obránce Jana Jelínka z Vítkovic, Petra Kološe ze švýcarského Rychenbergu a brankáře Davida Rytycha z Bohemians. Tým převzal bývalý trenér Střešovic Jan Zahalka a dobyl s mužstvem poprvé triumf v domácím poháru, vyhrál základní část a teď bude útočit i na první zlato.

Podle Novotného ale začala Mladá Boleslav plnit roli favorita až ke konci sezony. „Myslím, že jsme si trochu vytvářeli tlak sami na sebe už během přípravy. Měli jsme výborné výsledky a čekali jsme, že sezonou proplujeme, což se vůbec nepotvrdilo. Že jsme vyhráli základní část, bylo spíš dílem dobrého konce," uvedl Novotný.

„Jsem samozřejmě rád, že jsme v sezoně zvládli také finále domácího poháru, ale až teď jsme v tom velkém finále. Doufám, že odejdeme se vztyčenou hlavou," přeje si Novotný, který o postupu před Bulldogs Brno do superfinále rozhodl proměněným vítězným nájezdem.

Prolomení smůly v semifinále nepřikládá jen posílení kádru. „Samozřejmě obměna byla a přišli kvalitní hráči. Ukázalo se, že jsou to velké posily a týmu hrozně pomohli. Pro spoustu nás původních hráčů byla tahle sezona zase krok dopředu. Vývoj je dlouhý, ze všech těch prohraných semifinále jsme se snažili poučit a v sezoně to bylo vidět," uvedl čtvrtý nejproduktivnější hráč v historii extraligy.

Důležité podle něj bylo i to, že Mladá Boleslav šla do play off jako favorit a postup do superfinále brala za povinnost. „Když tam jde tým vyhrát a nejde si to jenom zahrát, je to hrozný psychický rozdíl. Kolikrát jsme zažili, že jsme postoupili ze čtvrtfinále, a najednou jsme cítili, že semifinále pro nás bude těžké a může to být jenom bonus. Proto jsme to nikdy v minulosti nezvládli. Teď sice není vítězství v superfinále povinnost, protože výsledek jednoho zápasu lze těžko předvídat, ale je to to, čím budeme měřit sezonu, jestli byla úspěšná, nebo trochu míň," řekl.

Netuší, co s týmem udělá atmosféra v O2 Areně zaplněné více než deseti tisíci diváky. „Trochu se obávám, že se můžeme prvních pět minut dívat na tribuny po divácích a může nás to stát celé utkání. My se na to samozřejmě připravujeme, že to bude tlak a zápas, který jsme v životě nehráli, ale naplánovat to nejde. Všichni tam budou mít celé rodiny a zapůsobí to. Ale Tatran to bude mít taky. Doufám, že do prvního vhazování se srovnáme," podotkl Novotný.

Z úplných začátku už si moc vzpomínek nevybavuje. „Je to dlouho. My už posledních pět šest let pracujeme na úplně jiné bázi. Abychom se dostali do superfinále, obnášelo všechno změnit a to jsme udělali. Začátky si prošel každý, my už jsme začínali starší a takovým způsobem," uvedl k cestě z tehdy nejnižší páté ligy.