Okresní soutěže nohejbalistů se tento týden přehoupnou do druhé poloviny soutěžního ročníku.Do začátku prázdnin se odehrají ještě dvě kola a zbytek po jejich ukončení.

V čele Okresního přeboru je podle očekávání tým ze Semčic, který neztratil ani bod a své soupeře porazil zcela přesvědčivě. Zkušenosti z ligových soutěží jejich hráči plně uplatňují a tak je zřejmé, že v pohodě dokráčí k titulu okresního přeborníka.

Na druhém místě jsou nečekaně Benátky. Jako nováček, který se po roce vrátil, si vedou výborně a prohrály jen s vedoucím týmem. Na třetím místě jsou Plazy A. Ty mají široký kádr a pokaždé hrají v jiné sestavě. Čekalo se, že ve vzájemném zápase potrápí Semčice, ale nestalo se tak. Čtvrté je osmibodové Vtelno A. Jejich B tým spolu s Hradištěm B a Libání získal čtyři body a tyto celky se utrhly od bezbodového Hlavence.

Odvety budou napínavé, ale o vítězi je asi jasno. Spíše boj o udržení bude dramatický a leccos naznačí již první dvě kola odvet.

V Okresní soutěži soupeří o prvenství Bakov s rezervou z Plaz. Překvapivě poslední jsou Dobrovice, které ještě před dvěma roky soutěž vyhrály. 

MICHAL KAŠPÁREK