"Když jsme vstupovali před deseti lety do okresní soutěže III. třídy, nikdo nepředpokládal, že by se v budoucnu něco podobného podařilo," říká trenér Michal Kašpárek.

Po marné snaze v posledních pěti letech, kdy Vtelno končilo za celky z Plaz a Semčic, se vloni áčku podařilo zvítězit v Okresním přeboru a hned na to přišel další postup. "Loni jsme nemuseli absolvovat kvalifikaci, a postoupili tak přímo do krajské soutěže, kde letos startovalo sedm celků. Před sezónou od nás odešel mladý Sekera do Šacungu. Na to jsme ale reagovali hostováním dvou zkušených hráčů z Benátek, když přišli Janoušek se Špalkem. K tomu se do týmu vrátil z Hradiště Kašpárek mladší. Spolu s domácími hráči vytvořili dobrou partu, která táhla za jeden provaz. Původní záměr hrát ve středu tabulky, jsme po půlce soutěže přehodnotili. Cílem pak už bylo soutěž vyhrát a zkusit si krajský přebor. To se nakonec povedlo, když jsme jen v jednom zápase remizovali a v ostatních vyhráli," komentuje úspěšnou sezonu kouč Kašpárek. A dodává: "Touto cestou bych rád poděkoval hráčům, obci, sponzorům a také divákům za povedenou sezónu."

O postup se zasloužili tito hráči: Radovan Huk, Matěj Huk, Martin Špalek, Lumír Červinka, Petr Janoušek, Tomáš Křováček, Ondřej Kašpárek, Martin Šulc a kapitán týmu Michal Kašpárek.