Nohejbalisté Mnichova Hradiště ukončují zimní přípravu a zhruba za měsíc začnou bojovat o mistrovské body. Do ročníku 2010 zasáhnou opět tři týmy.

Jejich loňské úspěchy ve všech soutěžích se odrazily ve složení týmů, které v současné době zažívají největší přesun hráčů ve své historii.

Dorost, který loni skončil na osmém místě dorostenecké extraligy a pro rok 2010 si uchoval možnost startu v této nejvyšší dorostenecké soutěži, se představí pouze v kraji.

Důvodem neúčasti v soutěži je ekonomická situace a časové vytížení hráčů. Tahounem týmu bude opět David Šimáně, který si svými výkony řekl o místo v širší nominaci v reprezentaci ČR pro mistrovství světa 2010. Dalšími hráči, kteří se od loňského roku výkonnostně velice posunuli, jsou Vojtěch Holas, Petr Matouš a Lukáš Budkai.

Všichni dorostenci budou i nadále získávat zkušenosti v mužských soutěžích. Jejich cílemje vybojovat první místo v kraji, a tím pádem i účast na republikovém šampionátu.

První tým dospělých měl loni velice úspěšný rok, který letos asi jen stěží zopakuje. Z týmu odchází na hostování do druholigových Plazů dvojice Michal Košek, David Šimáně. Na zahraniční stáž odjíždí David Šenkýř.

Josef Ďurček se přesunul po zranění kolena z úvodu sezony společně s Petrem Valkounem do rezervního týmu.

Na soupisce tak nezůstal kámen na kameni a bylo nezbytné mužstvo doplnit tým o posily. Zbylou dvojici Stanislav Matouš – Michal Šenkýř doplní Petr Mačat, který prodloužil hostování z Plazů. Dále se podařilo získat do týmu Michala Folprechta z družstva vítěze okresního přeboru Jičína a Michala Kašpárka z Jizerního Vtelna.

Vedoucí oddílu Stanislav Matouš okomentoval vzniklou situaci takto: „Po úspěchu Slaného v kvalifikaci o druhou ligu jsme se chtěli pokusit umístít „na bedně“, ale situace se pro nás vyvinula tak, že jasným cílem je udržet krajský přebor a nesestoupit. Již čtyři roky po sobě jsme posouvali pomyslnou nohejbalovou laťku výš a výš a všem bylo jasné, že se to někde musí zastavit.“

Rezervní mužstvo mělo loni rovněž velice úspěšný rok a třetí místo v II. třídě okresního přeboru je toho jasným důkazem.

„Zkušenosti starších výborně doplňovala dravost mládí. Toto spojení velice dobře fungovalo a překvapili jsme nejednoho soupeře. Kdyby se podařilo zopakovat tento výsledek i v letošním roce, tak by to bylo bezpochyby považováno za úspěch,“ dodal kapitán Milan Petrtýl.

Z loňského složení zůstanou Milan Petrtýl, Petr Hanousek, Marek Dvořák, Ladislav Naiman a nově příchozí hráč Aleš Rybka. Zřejmě se objeví v sestavě jeden z dorostenců, který bude zároveň nastupovat jako fluktuant v áčku.

S aktivním nohejbalem skončily ikony a spoluzakladatelé nohejbalového oddílu v Mnichově Hradišti, Jirka Dostál a Pavel Nohynek . „Tímto bychom jim chtěli poděkovat za to, co pro hradištský nohejbal za svoji kariéru vykonali,“ dodal na závěr Stanislav Matouš.

JAKUB ĎURIŠ