Nohejbalový mistrovský ročník 2008 je pro většinu týmů již minulostí. Některým však zbývá odehrát ještě několik důležitých zápasů.

Plazy zakončily svou první sezonu ve druhé lize vítězstvím, ale z posledního místa se neodpoutaly. Perfektně zvládly play–out s Táborem, který dvakrát porazili 6:1. To byl první krok k udržení druhé ligy. Druhý bude následovat v sobotu 4. října ve Slaném, kde se hraje kvalifikace o II. ligu. Soupeřem Plazů budou Slaný a Plzeň.

Okresní přebor I. třídy
O prvenství v první třídě se bojovalo do posledního kola. Jičín A měl již dohráno a čekal, jestli ho Hlavenec B sesadí z prvního místa. Hlavenec B ale svůj zápas o první místo nezvládl a v Plazích prohrál 0:7. Toho využil Bradlec a po domácí výhře nad Kolomuty se posunul na vzájemné zápasy na druhé místo.

Hlavenec si zřejmě kvalifikaci o krajskou soutěž zahraje, protože vítěz Jičín není ze Středočeského kraje. Bradlec nabídku odmítl z nedostatku hráčů. Kvalifikace o KS se hraje v sobotu 4. října v Plazích. Na opačném pólu tabulky se rovněž sváděl boj o předposlední místo. Rozhodl zápas Benátky – Hrdlořezy. Benátečtí nohejbalisté sice vyhráli 4:3, ale na vzájemný zápas skončili poslední.

Okresní přebor II. třídy
Soutěž vyhrál zaslouženě Bakov. Ze tří aspirantů na postup ke kterým patřila Libáň a Jizerní Vtelno nejlépe zvládl podzimní část sezony. Hlavenec C skončil po odstoupení Semčic na posledním místě druhé třídy.

Okresní přebor III. třídy
Výsledky z jara stačili nohejbalistům Mnichova Hradiště k prvenství a postupu do druhé třídy.