Nohejbalisté z Jizerního Vtelna využili možnost sehrát kvalifikaci o krajskou soutěž ve Vrdech místo Plazů. Na místo kvalifikace dorazilo 5 družstev,která byla rozlosována do zvláštního pavouka.

Jedničku si vylosovaly Zvánovice, které tím postoupily přímo do semifinále. V utkání o semifinále byly Konojedy a Veltrusy, které po dramatickém boji vyhrály 5:4. V semifinále pak smetly odpočinuté ale nerozehrané Zvánovice 5:1. V prvním semifinále dostal možnost obhajoby soutěže Český Brod B a ta se mu povedla, neboť porazil Jizerní Vtelno 5-3 a ve finále unavené Veltrusy též 5:3.

O 4. místo se tak utkalo poražené Vtelno s Konojedy. Vtelenští prokázali více vůle a vyhráli 5:3.

K účasti vtelenských nohejbalistů se vyjádřil jejich kapitán Pavel Jareš: „Do Vrd jsme jeli s odhodláním udělat ,co nejlepší výsledek a porovna výkonnost s týmy z jiných okresů. Los nám nepřál, když jsme hned na úvod dostali Český Brod. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali 0:2, když nám tradičně odešla koncovka při stavu 8:8. První naše trojka vyhrála první set a při druhém ji trochu poškodil rozhodčí a Brod to otočil. Druhá bohužel také prohrávala hrozil nám debakl. Třetí dvojku jsme naštěstí vyhráli a pak i po boji obě odvety trojek a bylo to rázem 4:3. V rozhodující dvojce nás ale Brod k ničemu nepustil.S Konojedy šlo o prestiž a nám se po dobrém výkonu podařilo zvítězit.“

MICHAL KAŠPÁREK