Ve sportovní hale v Kněžmostě v sobotu uspořádal nohejbalový klub z Plaz druhý ročník Memoriálu Jaroslava Krále v turnaji trojic.

Sportovního klání se zúčastnilo dvanáct týmů z Prahy, Tábora, Mnichova Hradiště a z blízkého okolí. Ze třech základních skupin postupovaly první dva týmy a do čtvrtfinále je doprovodily dva lepší ze třetího místa.

Už ve skupinách byl k vidění velmi kvalitní nohejbal, avšak ve vyřazovací části se ještě úroveň zlepšila a nechybělo ani napětí, když rozhodoval o postupujícím až poslední míč. Největší bitva se odehrála v „derby“ mezi Hradištěm a obhájcem z Plaz.

Lepší tentokrát byla mladá trojice z Hradiště. Dalšími postupujícími do semifinále byli favorité z Čelákovic, hrající pod názvem My tři, Valy (hráči Plazů) a překvapení turnaje Hradiště B. My tři porazili právě MH B a Valy se štěstím MH A.

V boji o třetí místo vyhrálo áčko nad béčkem o dva míče. Ve finále odolávaly Valy první set a ve druhém si již favorit vítězství pohlídal.

Konečné pořadí: 1. My tři (Plachý, Mareček, Kačírek). 2. Valy (Šťastný ml., Kaudl, Šťastný st.). 3. MH A (Kašpárek, M. Šenkýř, Šimáně), 4. MH B (Holas, Folprecht, Trinh Minh).

MICHAL KAŠPÁREK