V kvalifikaci nohejbalistů o II. ligu měla bojovat čtyři mužstva – vítěz krajského přeboru Slaný, vítěz play-out a letošní účastník II. ligy Plazy, suverénní vítěz Plzeňského kraje Plzeň a Strakonice, které se do kvalifikace nakonec nepřihlásily.

V prvním utkání porazili Plazy jasně Slaný 5:0 a hned v druhém utkání nastoupili bez výrazného odpočinku proti Plzni, za kterou nastoupili i bývalí reprezentanti ČR. Plazy prohrávali s Plzní již 2:4, ale vítěznou trojkou a po té dvojkou se ještě dokázali vrátit do hry a srovnat na 4:4. Poslední dvojku zvládla lépe Plzeň a velice dramatický zápas ukončila v její prospěch.

V posledním utkání kvalifikace mezi Slaným a Plzní se překvapení nekonalo a tým Slaného znovu prohrál 0:5. Plzeň tedy střídá ve II. lize Plazy, které po roce působení sestupují zpět do krajského přeboru.

Výsledky: Plazy - Slaný 5:0, Plzeň - Plazy 5:4, Slaný - Plzeň 0:5.

Pořadí: 1. Plzeň, 2. Plazy, 3. Slaný.

V Plazích byla sehrána kvalifikace o postup do krajské soutěže. Do nohejbalového areálu v Plazích se sjelo pět vítězů okresních přeborů z devíti: Hlavenec B, Neratovice, Votice, Poděbrady a Příbram.

Mužstva si na začátku vylosovala čísla, která jim určila pořadí a soupeře v kvalifikaci. Losování rovněž určilo i mužstvo, které bylo po jednom vítězném zápase nasazeno rovnou do finále. Tuto možnost měl vítěz utkání Neratovice – Příbram. Zápas jasně ovládly Neratovice a Příbrami dovolili pouze bod ze dvojky - 5:1.

Svůj úvodní zápas nezvládl zástupce boleslavského regionu Hlavenec B a po prohře 3:5 s Poděbrady se s kvalifikací předčasně rozloučil. Druhý finalista vzešel z utkání Votice - Poděbrady. Nohejbalisté Votic toto utkání vyhráli 5:2 a postoupili do finále, ve kterém se tedy střetli s Neratovicemi.

Neratovice ve finále nic nepodcenily a velice hladkým a jasným vítězstvím 5:0 si zajistili právo na účast v krajské soutěži.

Výsledky: Neratovice - Příbram 5:1, Hlavenec B - Poděbrady 3:5, Poděbrady - Votice 2:5, Neratovice - Votice 5:0.

Pořadí: 1. Neratovice, 2. Votice, 3. Poděbrady, Hlavenec B, Příbram.