Mladoboleslavský tým amerického fotbalu odehrál první domácí utkání. Na fotbalovém hřišti na Strašnově se Green Raiders střetli se zlínskými Golemy. Domácí mohli být po předchozí výhře v Liberci sebevědomí, jenže hosté z Baťova města se ukázali jako silný soupeř. O výsledku 0:23 bylo rozhodnuto už v polovině zápasu, třetí a čtvrtá čtvrtina posun skóre nepřinesly.

Přes nepříznivé povětrnostní podmínky, které sportu vůbec nepřály, bylo strašnovské hřiště obsypané diváky, kteří hnali domácí borce v zeleném vpřed. „Chceme poděkovat fanouškům, na první domácí zápas byla jejich podpora výborná,“ říká vděčně kapitán boleslavského družstva Jan Gavura a s úsměvem dodává, že na příští utkání objedná lepší počasí.

Podporována početným kotlem se domácí horda od začátku tlačila vpřed. Veškeré ofenzivní snahy Orků však pevná zlínská obrana dokázala zastavit. Byli to naopak hosté, kdo po první čtvrtině zápasu vedl. Necelou minutu před první přestávkou položil touchdown Nieslanik a poslal Golemy do vedení 6:0.

Nešťastný moment následně vyřadil ze hry hostujícího Patrika Kundratu. Po tvrdém souboji u lajny musel člen zlínské defenzivní formace vyhledat lékařskou pomoc a s ovázanou levou rukou předčasně opustil hrací plochu.

Toto oslabení ale hosty nezastavilo. Díky výbornému týmovému výkonu podpořenému individuálními dovednostmi jednotlivých hráčů se Golemové dál tlačili dopředu a dvěma touchdowny Aleše Vítka a Jana Krejčího navýšili svůj náskok. Navíc po Krejčího zápisu hosté proměnili i následnou two-point conversion a rázem to bylo už 20:0 pro Zlín. Potom ještě přidal další tři body Martin Frkal, který parádně kopnul fieldgoal z hranice 43 yardů, čímž byl stanoven stav 23:0.

Druhá polovina utkání proběhla bez bodových přírůstků na obou stranách. „Už to bylo těžké. Byla zima, pršelo, útoky už neměly tolik sil a pohybu,“ líčí Gavura.

Po vysoké porážce dokázal domácí kapitán najít i pozitiva. „Obranná formace získala zkušenosti. Podala dobrý výkon a dokázala soupeře zastavovat,“ chválil defenzivní hráče svého týmu. „Pro útok to bylo těžké. Soupeř byl silný,“ uznal kvalitu Golemů.

Zlín vyhrál i svůj druhý zápas letošního jara a společně se Šumperkem je v čele ligy. Boleslav má bilanci jedné výhry a jedné prohry, stejně jako Brno. Na chvostu zůstávají Liberec s Trutnovem, které prohrály oba své dosavadní duely.

Právě s posledním Trutnovem se Raiders utkají v dalším kole. Zápas se odehraje v sobotu 18. května od 15 hodin a dějištěm bude opět strašnovské hřiště. „Víme, že se na příští zápas musíme víc připravit. Není to jen o fyzické, ale i o technické stránce tréninku. Dáme větší důraz na analyzování a rozbor videa,“ popsal přípravu na třetí kolo kapitán Orků Jan Gavura.

MICHAL KONVALINA