Čtvrtečním slavnostním předáním cen devítce nejlepších hráčů skončil definitivně 24. ročník tipovací soutěže Boleslavského deníku Tip liga.

Jejím vítězem se stal po dramatickém posledním kole, v němž přišel o první místo smolař roku Dušan Bukvička, Zbyšek Fidrmuc z Řepova.

V prostorách kosmonoské restaurace Rychta tak mohl převzít ceny za první místo, jimiž byl LCD televizor, který věnovala do soutěže sázková kancelář Chance, a tradiční sud rohozeckého Skaláka.

Ani další tipující neodešli 
s prázdnou – odnesli si ceny od partnerů soutěže – kromě zmiňovaných Chance a Pivovaru Rohozec to byl sportovní shop Madis Sport, FK Mladá Boleslav a samozřejmě také Boleslavský deník.

Při samotném vyhlášení teklo proudem Rohozecké a k zakousnutí byla opět exkluzivní pečená vepřová kolena z místní vyhlášené kuchyně.

Mezi první devítkou se umístili: Zbyšek Fidrmuc, Miroslav Kamenický, Dušan Bukvička, František Boháček, Petr Janák, Miloslava Kocmichová, Josef Kunst, Jan Knespl a Milan Řezáč.

Nechyběl ani vzácný host v podobě sportovního ředitele FK Mladá Boleslav Ladislava Mináře. Ten prozradil, že by v druhém předkole Evropské ligy raději soupeře z Irska. „Já hrozně nerad létám a Irsko je o kus blíž než Island," prozradil důvod svého přání o soupeři.

Zároveň také přiznal, že kromě středečního příchodu Lukáše Magery se mohou fanoušci těšit v nejbližších dnech na další posilu. „Jednání dotahujeme, ale jsou složitá," přiznal Minář. Ten zároveň řekl, že v současné době neleží na stole žádná nabídka na forvarda Jana Chramostu.

Tradiční spíkr, Jiří Macek, středočeský šéf Deníků, pak přítomné seznámil s podrobnou statistikou 24. ročníku soutěže: „Nevěděli jsme přesně, kdy proběhl první ročník, nebo chcete-li půlročník, tipovací soutěže, ale sporťák Jarda Bílek se ponořil do archivu a vypátral to."

První kupon Tip ligy vyšel 17. srpna roku 2000. Od té doby se tipuje pravidelně jarní a podzimní část zvlášť. Letos tedy šlo o 24. ročník soutěže.

Do něj se zapojilo 251 hráčů, z nichž bylo 196 mužů (78%) a 55 žen (22%). Ve 13. kolech se tipovalo celkem 130 zápasů, což dělá na 2.554 odevzdaných kuponech 25.540 zaevidovaných tipů.

Nejvíce tipérů je logicky z Mladé Boleslavi (80). Následují Kosmonosy (24), Řepov (16) a Březno (12). Právě Řepovští ovládli letošní ročník, když celému okresu vyfoukli první dvě místa v celkovém hodnocení. „S chlapama se scházíme v hospodě a společně vymýšlíme tipy. Chudák pak je ten, komu nějaké kolo nevyjde. To má pak od nás těžké," řekl druhý v pořadí, starý známý tipér Miroslav Kamenický.

Letos jsme sledovali také medailisty z loňského ročníku, ani jeden z nich se ale do finálové devítky nedostal. Nejblíže měl obhájce podzimního triumfu Václav Pára, který skončil po špatném začátku 13. Zdeněk Zaplatílek pak byl 18. a Jaroslav Janů ml. 65.

I letos tipovali mimo soutěž zástupci redakce Boleslavského deníku. Robot Bender se 130 tipnutými jedničkami skončil na 18. místě, sporťák Jarda Bílek po podzimním ostudném propadáku na jaře zabral a skončil na 31. místě.

Smolařem sezony se stal Dušan Bukvička. Ten se ocitl v sedmém kole ve vedení se Zbyškem Fidrmucem, pozdějším vítězem a Milanem Pinkasem. Od 8. kola vládl na čele celkovému pořadí až do posledního kola, kde zaváhal a nakonec klesl až na páté místo. „Prostě jsem to pohnojil. Co se dá dělat, život jde dál. Vítězi samozřejmě gratuluji a na podzim zabojuji znova," řekl legendární fotbalový rozhodčí, který v současnosti působí v krajských soutěžích Liberecka.