O víkendu odstartovala pro benátecké badmintonisty extraliga družstev. V sobotu se představili hned zostra na půdě pražského Meteoru, v neděli pak přivítali doma ve středočeském derby Kladno. V prvním případě se zrodila remíza, ve druhém potvrdil Deltacar roli favorita.

Meteor – Benátky 4:4

V sobotu se benátecký extraligový tým představil v rámci 1. kola extraligy na půdě Meteoru Praha Radotín a získal cenné dva body za remízu 4:4. V utkání, které otevíraly čtyřhry Benátky již prohrávaly 1:4, když jediný bod získala dvojice Maria Ulitina / Denisa Šikalová vítězstvím nad Alžbětou Bášovou a Dominikou Koukalovou. Avšak po výhrách, kdy ve dvouhrách Maria Ulitina porazila Dominiku Koukalovou, Lukáš Zevl porazil Matěje Hliničana, korunoval skvělý výkon benáteckého družstva Adrian Dziolko výhrou 2:1 na sety nad Petrem Koukalem.

Trenér Petr Martinec byl s remízou spokojený: „S remízou jsme moc spokojeni. Na druhou stranu myslím, že i čtyřhry jsme měli dobře rozehrané a při troše štěstí jsme mohli zvítězit. Domnívám se však, že remíza je asi spravedlivá pro oba týmy. Já musím pochválit celý tým za perfektní a bojovný výkon."

Benátky – Kladno 5:3

V neděli už se tým přestěhoval do Dražice NIBE Areny a zde zvládl vyhrát derby s Kladnem. Benátky vstoupily do utkání výhrou ve smíšené čtyřhře (Provazník / Šikalová), výhrou ve druhé čtyřhře mužů (Jelínek / Zevl) a po skreči kladenského týmu ve čtyřhře žen vedly Benátky již 3:0. Dva zbývající body pro Benátky zajistili ve dvouhrách Zevl a Ulitina.

„S dnešním vítězstvím jsem spokojen. Očekávali jsme těžké utkání, jelikož soupeř má v kádru dva silné polské hráče, kteří nakonec svou sílu potvrdili a pro Kladno získali jediné body. Utkání ovlivnilo zranění Jirky Provazníka, kterému přeji brzké uzdravení. Celý tým musím pochválit za kvalitní soustředěný výkon a bojovnost," řekl Petr Martinec.

Ten následně zhodnotil i celý soutěžní víkend: „Se ziskem pěti bodů jsem spokojen. Především remíza na půdě Meteoru Praha Radotín je velmi cenná. Na druhou stranu myslím, že v určitých věcech má tým ještě rezervy a věřím, že do příštího kola, které se hraje na v listopadu na tom zapracujeme."