„Musím ale přiznat, že ačkoliv jsme měli celý zápas pod kontrolou, nadřeli jsme se na výhru víc, než jsem před zápasem předpokládal,“ komentoval devatenáctou ligovou výhru v sezoně mladoboleslavský kouč Jan Pazdera. Jeho tým otevřel skóre už ve 47. vteřině, kdy se prosadil Tomáš Chroust. Na dvoubrankový rozdíl pak zvýšil ve 12. minutě obránce Zakonov. Jedinou komplikací v zápase pak bylo snížení Ferdana na 1:2. Tímto stavem skončila i první třetina.

V té druhé dávali branky pouze hosté. Konkrétně tři a tím si vytvořili rozhodující náskok, který ve zbytku zápasu ještě dokázali navýšit. Přesto kouč hostů viděl ve hře svého týmu řadu nedostatků: „Bylo to takové upracované, chyběla nám lehkost. Rozdíl mezi oběma týmy ale byl v řešení gólových situací.“

Po čtrnáctidenní reprezentační přestávce by se mohlo zdát, že tým měl hodně prostoru k sehrávání. Opak je však pravdou. „U nás je to dost specifické, neboť hned šest hráčů absolvovalo náročně soustředění právě s reprezentačním týmem, takže náš kádr byl pohromadě za těch čtrnáct dní přestávky asi tak tři dny,“ vysvětluje Pazdera. A dodává:

„Takže jsme se v přestávce zaměřili spíše na individuální dovednosti a rozvoj kondice.“

O PRVNÍ MÍSTO

Před Technology je nyní klíčový duel základní části. V neděli totiž druhý tým tabulky zajíždí na hřiště prvního Chodova. „Karty jsou rozdané jasně – musíme vyhrát za tři body, pokud chceme jít do play-off z prvního místa,“ popisuje situaci při pohledu na tabulku kouč Mladé Boleslavi. V opačném případě navíc hrozí pád na místo třetí, neboť právě aktuálně bronzové Vítkovice jsou v závěsu za Technology pouze s jednobodovou ztrátou.

„Chodov je ve formě. Naposledy vyhrál poměrně hladce a vysoko ve Vítkovicích, takže nás čeká těžké utkání,“ dívá se již k víkendovému zápasu kouč Jan Pazdera. A dodává svá očekávání: „Bude to hodně o obou obranách. Vítkovice hráli s Chodovem otevřený zápas a narazily. Kdo promění více, z toho mála šancí, které očekávám, tak bude na konci slavit.“ Na Jižním Městě se hraje v neděli od 17 hodin.

Superliga – 23. kolo

Liberec – Technology MB 2:7
Branky a nahrávky: 17. Ferdan (Hrůza), 59. Valeš (Ferdan) – 1. Tom. Chroust (Curney), 12. Zakonov (Rožnovják), 23. Pluhař (Bína), 30. Tad. Chroust (Curney), 40. Tomašík (Kološ), 48. Curney (Bauer), 53. Tomašík (Kološ). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1.
Liberec: Chyna – Kopecký, Bitman, Valeš, Hůza, Marek, Veselý, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Böhm, Kořínek, Hiadlovský, Hrůza, Stromach, Kroupa.
Boleslav: Bauer – Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov – Tom. Chroust, Curney, Natov – Novotný, Tomašík, Tad. Chroust – Bína, Pluhař, Rožnovják.