Jihostroj České Budějovice – Karbo Benátky 3:0

Volejbalisté Benátek na palubovce úřadujícího mistra České republiky v každém případě ostudu neudělali. Naopak v každém setu měli malinko více ze hry, ale v koncovce nedokázali své vedení zúročit a bez jediného zisku setu se domů vrátili s prázdnou.
Již první rozehry naznačily, že Benátky nepřijely na Jihostroj utkání jenom odehrát a že neprodají svojí kůži lacino.

Bohužel od stavu 20:20 se domácím podařilo odskočit po chybě Benátek (22:20 útok do autu) a přímém bodu z podání (23:20). Získaný náskok si Jihostroj bezchybnou hrou udržuje do konce setu a ujímá se vedení 1:0 na sety.

Druhý a třetí set se odehrával ve stejné režii jako první a tak se diváci měli stále na co dívat. Nechybělo napětí, krásné zákroky, dramatičnost, jednoduše každý si musel přijít na své. Koncovka druhého setu byla nejdramatičtější. Po úspěšné smeči benáteckého Jakuba Vencovského (20 bodů v utkání, 47% na útoku) se hosté za stavu 22:23 vracejí do jednobodového vedení. Po oddechové čase, který si vyžádal domácí trenér, přichází chyba na útoku Benátek (23:23, útok za koncovou čáru) a je vyrovnáno. Dobře postavený blok Jihostroje zaznamenává první setbol druhé sady a tvrdý útok nejlepšího hráče Jihostroje Petera Pláteníka ukončuje i druhou sadu pro domácí.

I ve třetím setu hosté vedli až do samotné koncovky stále o jediný bod. S vedením se Karbo loučí za stavu 19:20. Ani oddechové časy trenéra Benátek Milana Hadravy nezastavují rozjetý Jihostroj. První mečbol utkání daruje benátecký hráč domácím zkaženým podáním (24:22). Hned první mečbol proměňuje nejlepší domácí hráč Peter Pláteník.

Milan Hadrava, trenér Benátek: „Odehráli jsme velice slušné utkání. Myslím si, že na útoku jsme drželi s budějovickými hráči krok. Soupeř o něco lépe blokoval a my jsme udělali chyby v mezihře, což při dobrém servisu domácích prakticky rozhodlo o koncovkách utkání. Musím říci, že z naší strany se jednalo o lepší utkání. Pokud bychom takhle hráli i s ostatními soupeři, tak by z mojí strany panovala s výkonem spokojenost."

Benátky: nahrávka – Hruška (1 bod), smeč – Ticháček (3) a Nesvačil (12), blok – Starý (8) a Dittrich (5), univerzál – Vencovský (20), libero – Minařík, střídali Kohlmann a Němeček.

ZDENĚK ŠOLC