V tom úvodním si dokonce překvapivě vyšlápli na devátý tým loňské ligy z České Lípy, když na jeho palubovce dokázali po gólech Maňase, Šimáčka, Volfa a Krále vyhrát 4:2. V pátek si pak Malibu pozval k prvoligové generálce nováček české nejvyšší soutěže z Mělníka. Tentokrát už Růžovky favorita zaskočit nedokázaly a podlehly mu rozdílem dvou branek 1:3.


„Zatím s přípravou můžeme být spokojeni. První zápas nám vyšel skvěle, v tom druhém už to bylo herně horší, ale všichni kluci celý zápas neskutečně bojovali. To je hlavní rozdíl oproti loňské sezoně,“ hlásí asistent trenéra Malibu Roman Dvořáček. 


Jeho tým navíc kvůli dovoleným ani jednou nenastoupil v kompletní sestavě. „Po nepovedené sezoně jsme udělali určité změny v kádru, přišly nové posily, které se jeví velmi dobře,“ pokračuje Dvořáček, s tím, že z Benešova už přišel na hostování Lukáč, poslední podrobnosti se pak dotahují u transferů brankáře Pytlouna z prvoligového Benaga a Šimáčka z mladoboleslavské Jogy. „A další nové tváře ještě testujeme,“ dodává Dvořáček.


V pátečním zápase šel do vedení domácí Olympik, když se už ve druhé minutě prosmýkl po lajně Javůrkovi Gabčo a otevřel skóre. Na 2:0 zvýšili domácí, když chybu domácí obrany využil Šuba. Po přestávce se prosadili i hosté, na rozdíl jediné branky snížil po Matoušově přihrávce do prázdné branky Maňas. Pak Malák našel krásnou kolmicí Vokouna, jenž si před gólmanem Roudnickým věděl rady.


Růžovky se od září přesunou s tréninky už do sportovní haly, v plánu mají ještě dvě přípravná utkání a čtvrtou druholigovou sezonu zahájí 30. září domácím zápasem s Plzní.

Přípravné utkání

Mělník – Malibu MB 3:1 (2:0)
Branky: 2. Gabčo (Šuba), 9. Šuba, 30. Vokoun (Malák) – 27. Maňas (Matouš).
Malibu: Pytloun (21. Roudnický) – Maňas (39. Kostraba), Volf, Maryška, Javůrek – Šimáček, O. Novák, V. Novák (21. Matouš), Král.