Přepište dějiny, florbalový tým Boleslavského deníku vyhrál florbalový turnaj osobností! Na dvanáctý pokus. Poprvé při absenci svého kapitána deníkovského sporťáka Jardy Bílka. „Samozřejmě konečně víme, kde jsme celé ty roky měli slabinu,“ nebral si servítky se svým „florbalovým šéfem“ se zlatou medailí na krku zastupující kapitán Petr Plintovič.

Ten skvěle dirigoval tým složený z tradičních opor – v celku Boleslavského deníku totiž ani letos nechyběli čerství florbaloví mistři republiky Jiří Bouška a Tomáš Chroust, zmiňovaný sporťák televize Nova, rozhlasový moderátor Roman Klesa, nebo otec a syn Korolevyčovi. Právě mladý Tadeáš Korolevyč se při své premiéře na turnaji stal nejlepším střelcem týmu, a to se čtyřmi vstřelenými góly.

Tým Boleslavského deníku si postupně poradil ve skupině s celky Real Top Praha, pořádajícím PP Teamem a Českou televizí. Ve finále si pak poměrem 4:0 poradil i s týmem HC Ruda.

Ve dvanáctém ročníku charitativního turnaje osobností však opět o samotné výsledky vůbec nešlo. Důležité bylo strávit příjemný čas v dobré společnosti, pobavit se florbalem a hlavně pomoci dobré věci. Letos totiž výtěžek z celé akce putoval do rukou sedmiletého Filipa Sršně, který bojuje s následky dětské mozkové obrny.

„Každý rok se snažíme pomoci někomu potřebnému a letos to bylo právě pro malého Filípka, na nějž mě upozornil automobilový závodník Jan Kopecký,“ říká organizátor akce rozhlasový moderátor Pavel Petr. A že šlo o akci úspěšnou, dokládá i její výsledek. Během dvoudenního turnaje se totiž přímo v benátecké sportovní hale podařilo vybrat přes dvě stě tisíc korun!

Na částce se podílel výtěžek z aukce sportovních relikvií od předních českých sportovců, další část peněz se vybrala do kasičky přímo na místě a nemalou část také tvořil obnos z „poplatků“ za samostatné nájezdy. V nich si mohli účastníci turnaje změřit síly se speciálním brankářem. Nebo lépe brankářkou. Florbalovou gólmanskou výstroj totiž na sebe oblékla olympijská medailistka Eva Samková. „Je v tom strašný vedro!“ hlásila už během turnaje.

V bráně se však neobjevila poprvé. „Na základce jsme florbal hodně hráli a mě bavilo chytat. Dokonce jsme vyhráli i nějaké okresní školní kolo,“ vzpomínala Samková, která se už ve školním týmu objevila na jednom hřišti s další medailistkou z Koreje Karolínou Erbanovou. Ani ta nechyběla na benátecké palubovce. „Dlouho jsem hrála hokej, takže k florbalu mám hodně blízko. Když mám volno, tak ho dokonce chodím hrát s bráchou a jeho kamarády,“ přiznala česká rychlobruslařka.

Ale na benáteckém hřišti ukázala své umění další řada hvězd. Za všechny jmenujme herce Jiřího Mádla, již zmiňovaného soutěžáka Jana Kopeckého, který do dražby věnoval dokonce svůj pohár z Barum rally, fotbalisty Dana Pudila a Martina Latku, hokejisty Sparty, Liberce a Boleslavi, motocyklového závodníka Karla Haniku, nebo komentátory České televize v čele s Robertem Zárubou.

Velmi cenné kousky pak přistály ve zmiňované dražbě. Kromě poháru od Jana Kopeckého to byla řada zajímavých a také podepsaných dresů. Vydražit se dal dres české hokejové reprezentace, dresy hráčů NHL Dmitryje Jaškina či Lukáše Sedláka, dres AS Řím od Edina Džeka, nebo Interu Milán od slovenského reprezentanta Milana Škriniara. Brankář Tomáš Vaclík k dresu přihodil i rukavice.

Prostě a jednoduše: parádní akce, která se povedla po všech směrech. Všichni zúčastnění se už teď těší na další ročník. Jeho přípravy startují v podstatě už nyní. „Ono to vždycky tak rychle uteče, že není čas, ztrácet čas,“ hlásí závěrem Pavel Petr.