Ještě vloni řádila na rozehrávce v dresu Slovanky. Po sezoně ale ukončila někdejší česká reprezentantka Michaela Uhrová svou aktivní kariéru a mezi sezonami se přesunula na lavičku v roli trenérky. „Myslela jsem si, že začnu někde u mládeže, ale nakonec přišla tahle nabídka, tak jsem do toho skočila rovnýma nohama," říká drobná basketbalistka. Tedy vlastně trenérka.

Je lepší pro hráčky, že mají trenérku ženu?
To je asi individuální, jak to komu vyhovuje. Já jsem byla vždycky radši, když mě trénovala trenérka, která byla dříve hráčka.

Téměř nový tým a úplně nová trenérka – co mohou od Slovanky diváci letos čekat?
Chtěla bych se prezentovat rychlou a agresivní hrou. A budeme chtít hrát hodně jedna na jednu, prostě využít individuálních dovedností našich hráček. Co si pamatuji jako hráčka, tak přesně takovým stylem kdysi Slovanka hrávala.

Také bude chtít určitě těžit z domácího prostředí mladoboleslavské sportovní haly.
To bývalo vždycky. Všem týmům se v Boleslavi hrálo špatně všem soupeřům. Takže budeme chtít opět zavést pravidlo, že doma body rozdávat nebudeme. A k tomu samozřejmě přidat co nejvíc bodů z venku.

Kádr prošel přes léto doslova zemětřesením. Jak je podle vás poskládaný?
Je to velmi vyrovnané. Není v něm žádná vyložená hvězda. Trošku ostatní převyšuje Američanka Simmons. Jinak ale máme dvanáct vyrovnaných hráček, z nichž může hrát opravdu kdokoliv. A díky tomu budeme schopni hrát agresivně a aktivně celý zápas.

Jak hodně tým teď dře?
Hodně. Holky jsou všechny mladé a chtějí. Je na nich vidět ta chuť pracovat. Trénujeme pětkrát týdně odpoledne a máme i tři dopolední tréninky.

Vedení týmu slíbilo za šesté místo dovolenou na Krétě. Je to reálné?
Rozhodně ano. Ony totiž všechny zápasy letos budou hodně vyrovnané a budou rozhodovat maličkosti. Navíc v přípravě jsme teď hráli v Brně na Valosunu, kde jsme sice prohráli o pět bodů, ale Brno hrálo vloni na špičce tabulky o medaile.