Parádní atmosféra pod umělým osvětlením a prasknutí naplněný stadionek. Domácímu PKD Grepl Mšeno se v předvečer prvního finálového závodu extraligy družstev na ploché dráze omluvila největší hvězda - Američan Greg Hancock.

Mšeno však dokázalo bleskově sehnat adekvátní náhradu. Tou se stal elitní polský jezdec Grzegorz Walasek, který společně se svým krajanem Piotrem Protasiewiczem dotáhli domácí k vítězství. Walasek totiž vyhrál tři ze svých pěti jízd a připsal tak na domácí konto jedenáct bodů. Ještě lépe zajel Protasiewicz, který ke čtyřem vyhraným jízdám přidal jedno druhé místo.

Polským hvězdám skvěle sekundoval v domácíh barvách desetibodový Jan Jaroš. "Chtěli jsme před domácím publikem ukázat maximum a jsem moc rád, že nám to vyšlo. Se svým výkonem jsem také spokojen, ale vždycky to může být lepší," řekl spokojený Jaroš, který navíc čeká v nejbližších týdnech přírustek do rodiny. "Bude to kluk bude to plochodrážník nebo motokrosař," má jasno o koníčcích svého potomka Jaroš.

Za očekáváním zaostával v průběhu závodu Filip Šitera. Po čtyřech jízdách měl na svém kontě čtyři body, ale v poslední jízdě zabral a svou jízdu číslo 23 vyhrál.

Na druhém místě skončili borci ze Slaného. Ti se celé čtyři série přetahovali se Mšenem o vedení, ale v samém závěru se dokonce obávali o stupně vítězů. AK Slaný těžil v prvním finálovém závodě především z velké vyrovnanosti a stability výkonů svých jezdců. Nejvíce bodů, a sice devět, připsal Martin Vaculík, osm pak Slawomir Drabik a Tomasz Jedrzejak.

Až třetí místo v pořadí obsadil obhájce trofeje z Pardubic. K lepšímu umístění Pardubicím nepomohl ani nejvyšší bodový zisk Aleše Drymla, který získal sedmnáct bodů, nejvíce ze všech jezdců. Nutno ale podotknout, že Dryml získal jednu výhru na žolíka, tedy šestibodovou a absolvoval jednu rozjížďku navíc jako taktická rezerva za nevýrazného Václava Milíka. Bohužel pro Východočechy na jeho výkon dokázal navázat pouze Maďar Matej Ferjan s dvanácti body, ostatní pouze paběrkovali.

Poslední místo zbylo na pražský Olymp. Ten táhl třináctibodový Matěj Kůs, který si ve velmi nabité 20. rozjížďce připsal skalp Walaska, Drymla a Jedrzejaka. Ve své snaze však zůstal osamocen, přiblížili se mu pouze Aleš Rymel (10) a Josef Franc (9).

Konečné pořadí:
1. PKD Grepl Mšeno 42 (Protasiewicz 14, Walasek 11, Jaroš 10, Šitera 7, Višváder 0, Fuksa 0)
2. AK Slaný 40 (Vaculík 9, Drabik 8, Jedrzejak 8, Málek 7, Dudek 5)
3. AMK ZP Pardubice 38 (A. Dryml 17, Ferjan 12, Suchánek 8, Milík 1, Petrák 1)
4. PSK Olymp Praha 36 (Kůs 13, Rymel 10, Franc 9, Tomíček 4, Wolff 0)