Tou první se stal v sobotu poslední závod Mistrovství ČR juniorských družstev, v němž měl k titulu nejblíže domácí celek ve složení Michael Hádek – Jan Holub – Daniel Hádek. Tato trojice také potvrdila své vítězné tažení letošním seriálem a bez problémů dokráčela na nejvyšší stupínek.

„Myslím, že jsme viděli zdařilý závod, přestože se nám tu – jak se lidově říká – závodníci váleli. Pro náš tým byl velmi úspěšný ziskem titulu. Je to úspěch nejenom závodníků, ale i celého klubu. Navíc mě těší, že moc nechybělo, aby se i druhý náš celek dostal do semifinále,“ zhodnotil sobotní závod ze svého pohledu prezident mšenského PDK Rudolf Grepl.

Středa 14. září určila úřadujícímu mistru republiky soupeře pro extraligové finále, které se pojede ve středu 28. září od 18 hodin. Stali se jím jezdci Zlaté přilby Pardubice, kteří v nervy drásajícím semifinálovém mítinku na Markétě remizovali s pražským Olympem 45:45. Ten ještě dvě jízdy před koncem vedl o šest (!) bodů. Náskok však neudržel. Ke slovu musela přijít dodatková jízda, v níž Zetterström porazil Gafurova, a poslal tak Pardubice do mšenského finále.

Jak domácí na vrchol sezony zbrojí? „Už jsme oslovili čtveřici jezdců, z nichž podle formy, ale i zdravotního stavu vybereme pár, který oblékne mšenskou vestu ve finálovém závodě. V nominaci jsou Hancock, Protasiewicz, Vaculík a Ulamek. Kdo z nich ale skutečně vyjede na mšenský ovál, se ukáže až krátce před finále. Český kádr bude tradiční – Šitera, Jaroš, Hádek, Holub plus další junior. Uvažovali jsme i o Topinkovi, ale on sám se necítí být v odpovídající formě,“ nechal Rudolf Grepl nahlédnout do hledáčku posil.

KAREL HORŇÁK